SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: zaběhejte si na jižní Moravě v Lednicko-Valtickém areálu nebo kolem Macochy!

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: zaběhejte si na jižní Moravě v Lednicko-Valtickém areálu nebo kolem Macochy!

Jižní Morava je nádherný kout České Republiky s krásnou přírodou, památkami i turistickými atrakcemi. Ať už byste rádi výběh na vrchol, hřebenovku, trail anebo pohodovou rovinku, na jižní Moravě je najdete všechny. 🙂

Proč vyrazit běhat na jižní Moravu?

Proč jet běhat zrovna na jižní Moravu? Zatímco na horách se pořád ještě dá lyžovat a běžkovat a na mnoha místech ještě leží sníh, jižní Morava je teplejší a nahrává tak jarním běžeckým výletům. Ideální pro spojení dolaďování formy před závodem s rodinným výletem.

Tipy na výlety v okolí: Vyrazit můžete mimo jiné například na procházku Josefským údolím, do Moravského krasu, na hrad Buchlov nebo na Pavlovské vrchy.

Turistické atrakce: Samozřejmostí jsou Lednice a Valtice, velmi známá je také propast Macocha nebo Čejkovice. Vydat se ale také můžete do Brna na památky, do místní ZOO nebo do planetária. Za zmínku stojí také Regionální muzeum v Mikulově a zámek Slavkov.

Nemůžeme nezmínit také návštěvu moravského vinařského sklípku. Alkohol bychom po sportu sice pít neměli, ale pro jednou můžeme přivřít oči a udělat malou degustační výjimku. 🙂

Pro rychlejší regeneraci se můžete zastavit také ve wellness centru v Kuřimi nebo v Aqualandu Moravia nebo si odpočiňte při plavbě lodí Brněnskou přehradou.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Lednicko-Valtický areál: běžecká trasa sedmi divy LVA

Délka trasy (km): 21.037

Převýšení (m): 154

Povrch: Převážně terénní

Autor: Tereza Vladíková

Celá trasa Lednicko-Valtický areál

Nádherná trasa Lednicko-valtickým areálem. Začátek i konec je u vlakového nádraží. Trasa je plná krásných výhledů a míst, které vám vezmou dech – a během to určitě nebude, převýšení je totiž zanedbatelné:-) Uvidíte sedm nejkrásnějších památek, poběžíte kolem tří rybníku, cestou-necestou, polem-nepolem, loukou-lesem i kousek po asfaltu:-) Neznám krásnější místo na běhání… Tak běhu zdar a těším se, až na této trase budu potkávat více okouzlených běžců..:-)

Rodinka Salomon běžeckých tras se rozrůstá! Chystáme pro vás tipy na krásné trasy i v zahraničí! Pokud vás běhání v zahraničí zajímá, můžete se podívat na naše tipy nebo ještě lépe, podělit se s námi a se čtenáři o vaše zážitky a přidat nám svůj tip na vaši oblíbenou, krásnou trasu z dovolené nebo ze zahraničního závodu!

Běžecká trasa kolem Židlochovic přes rozhlednu a vinice

Délka trasy (km): 14.1

Převýšení (m): 311

Povrch: Převážně terénní

Autor: Kateřina Smolová

Celá trasa kolem Židlochovic

Trasa začíná na náměstí v Židlochovicích a pokračuje po červené značce až do Nosislavi. Začátek je možná trochu méně záživný, ale zpestří vám ho proběhnutí kolem velkochovu bažantů. V Nosislavi za několika typickými sklípky odbočíte do kopce a za pár minut budete uprostřed vinic a naskytne se vám skvělý výhled na Pálavu.

Nyní poběžíte dlouho do mírného kopce cestičkami mezi vinicemi, než překonáte krátký úsek v lese a otevře se vám výhled na osmnáctimetrovou rozhlednu Akátová věž na vrcholu Výhon. Už od paty rozhledny je nádherný výhled na poetickou jihomoravskou krajinu. Běh si okořeňte ještě výběhem na vrchol rozhledny….

Moravský kras: běžecká trasa skrz Rudické lesy

Délka trasy (km): 22.4

Převýšení (m): 784

Povrch: Převážně asfaltový

Autor: Pavel Kubínek

celá trasa Rudické lesy

Krásný výběh lesy okolo Rudice v Moravském krasu. Začátek je do kopce lesní stezkou, která naváže na hrubý asfalt, na kterém zůstanete. Trať je poměrně vyvážená. Kolem vás jsou po celou dobu jen lesy, kde skoro nikoho nepotkáte. Asi v polovině běhu na začátku Kočárové cesty se dá odpočinout v altánku a po chvíli u vysílače můžete seběhnou z cesty doprava a po pár metrech se naskytne krásný výhled na Josefovské údolí z Krkavčí skály. A po dalších pár kilometrech se můžete osvěžit u Klostermannovi studánky, která je u cesty. Nakonec se můžete vydat doplnit energii na zajímavý Statek Samsara, který se nachází pár metrů od cíle běhu :), na pokraji Klepačova.

Máte vlastní tip na překrásnou běžeckou trasu? Přidejte jí v sekci vložit novou běžeckou trasu.

Moravský kras: běžecká trasa severní jeskynní částí v oblasti Macochy

Délka trasy (km): 9.851

Převýšení (m): 236

Povrch: Převážně terénní

Autor: Filip Křivánek

Celá trasa v oblasti Macochy

Z Vilémovic se snadno dostaneme na placené parkoviště, které se nachází pár kroku od začátku naší trasy. Ta se nachází na horním můstku propasti Macochy, do které je odtud krásný výhled. Je zde také turistická chata s informačním centrem, kde lze koupit mapy, suvenýry a je to také jediné občerstvení na trati.

Běžecká trasa začíná prudším schodovitým sestupem po žluté turistické stezce k dolnímu můstku Macochy, odkud vidíme, co jsme během pár metrů sklesali. Pokračujeme dále 4 kilometry po stejném žlutém značení. Zároveň běžíme také kousek po NS Macocha až k vyhlídce Koňský spád (viz foto). Zde je místo na odpočinek a pokochání se krásnými výhledy na údolí, kterým se za pár kilometrů budeme vracet…

Podyjí: běžecká trasa z Vranova nad Dyjí

Délka trasy (km): 11.677

Převýšení (m): 401

Povrch: Převážně terénní

Autor: Filip Křivánek

Celá trasa z Vranova nad Dyjí

Z náměstí Vranova se táhlým dlouhým kopcem včetně pár schodů dostáváme po zelené značce až na hráz Vranovské přehrady. Odtud si užijeme chvilku rovinky a výhledů kolem hospůdek až na visutou lávku. Pak se vrátíme kousek zpět a po prudkém stoupáním po NS Karla Claryho vystoupáme ke Claryho křížu (viz foto). Díle po této NS pokračujeme do Onšova a přes pole a les z kopce dolů zpět do Vranova. Pro některé tato trasa stačí, tak může počkat na zbytek výpravy…

Další běžecké trasy najdete v sekci SALOMON BĚZECKÉ TRASY. Zde si je pak dále můžete vyfiltrovat podle toho, zda se jedná o výběhy na vrchol, hřebenovky, podle délky, převýšení a dalších parametrů. Stejně tak můžete velmi jednoduše vlastní běžecké trasy i vkládat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: