SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Železné Hory, Brdy a Křivoklátsko

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Železné Hory, Brdy a Křivoklátsko

Jaro už pomalu klepe na dveře a běžecká sezóna se pozvolna rozjíždí. Pokud si chcete prověřit svou fyzičku po dlouhé zimě, tak si proběhněte trojici tras – Železné Hory, Brdy a Křivoklátsko a hned budete vědět, jak na tom jste:-)

Vydejte se krajinou tajuplných lesních hvozdů a stříbrných říček

Pavel Dymák se s námi podělil o svoji oblíbenou víkendovou trasu. Není se co divit, protože krajina Železných hor je opravdu malebná a rozmanitá. Můžete zde kvalitně potrénovat, užít si půvabů našich nejmenších hor a zároveň si vyzkoušet trasu závodu Malých cen Monaka.

Zdolejte Tok – nejvyšší vrchol Středních Brd

Možná se této výzvě jen pousmějete, protože Tok není žádný kopec nebo hora, ale spíše náhorní plošina v centrální části Brd, která se celkově jeví trochu nenápadně. Nicméně v poznání Brdské krajiny má své specifické místo a rozhodně stojí za to Tok navštívit. No, a když to vezmete z Obecnice, tak si pěkně máknete.

Proběhněte se krajem Oty Pavla

Údolí řeky Berounky je symbolem Křivoklátska stejně jako majestátní hrad Křivoklát. Oboje si užijete na trailovém okruhu, který vede touto divokou a nezkultivovanou krajinou. Cestou si můžete ochladit nohy v průzračné Klíčavě, prohlédnout přírodní rezervaci Brdatka anebo si ještě zaběhnout k vodní nádrži Klíčava.

Petra KrálovcováPetra Královcová – redaktorkaPetra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví – sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: