Salomon přichází s novou revoluční technologií pro své trailové modely

Salomon přichází s novou revoluční technologií pro své trailové modely

Salomon poprvé použil pro svou trailovou kolekci systém pro návratnost energie – seznamte se s Energy Blade.

Pro novou sezónu si značka Salomon dala jasný cíl – nabídnout všem běžcům, bez ohledu na jejich výkonnost, trailové modely, které jim pomohou běhat rychleji a cítit se jistěji i v náročném terénu. Po dlouhém vývoji a testování proto přichází se zcela novou a inovativní technologií Energy Blade – kompozitním plátem integrovaným do mezipodešve, který dokáže velmi efektivně navracet energii do odrazu a tím zrychlit tempo. Zároveň poskytuje torzní tuhost a nikterak neubírá botám na stabilitě v terénu.

Inspirace u silničních bot

Salomon se inspiroval obdobnou technologií, využívanou u některých závodních silničních modelů, upravil podobu funkčního plátu pro trailové modely a dosáhl tak konceptu, který je vysoce funkční a v případě trialových modelů i revoluční. Navíc technologii Energy Blade v několika různých modifikacích využil v celé řadě modelů své trailové kolekce. Benefit v podobě rychlejšího tempa si tak budou moci užít skutečně všichni trailový nadšenci.
Energy Blade však není jedinou výraznou inovací v nové trailové kolekci Salomon. K jedinečným vlastnostem přispívá také tlumící pěna Energy Surge a kolébková konstrukce Reverse Camber. Výsledkem je perfektní kombinace výkonu, citlivosti, pohodlí a stability.

Na jaké konkrétní modely se můžete především těšit?

Pulsar Trail Pro je tou pravou zbraní pro závod i rychlý trénink. S hmotností 270 gramů vyniká lehkostí a vysokou citlivostí pro terén a samozřejmě nekompromisním výkonem. Svršek na bázi pružného návleku dokonale obejme a fixuje vaše chodidlo. O komfort a bezpečí i v technicky náročném terénu se postará tlumící pěna Energy Surge a dopředu vás požene „motor“ Energy Blade a konstrukce Reverse Camber. Skvělá přilnavost a záběr i v měkkém terénu díky špuntům z MA Contagrip směsi je samozřejmostí. Drop činí 6 mm.

Pohodlný, ale rovněž výkonný tréninkový model Pulsar Trail nabízí stejné technologie, jako jeho bratříček Pulsar Trail Pro, kompozitní plát Energy Blade je však o něco měkčí a pružnější. Tím je předurčen spíše těm běžcům, pro něž je na prvním místě komfort a pohodlí, nechtějí se však vzdát svých ambicí na výkon a rychlost. Hmotnost činí u tohoto modelu 280 gramů a drop 6 mm. K dostání rovněž ve verzi Gore-Tex.

Pro širokou skupinu hobby běžců je zde model Hypulse – vysoce citlivý trailový model s nejměkčím TPU plátem Energy Blade, který zvyšuje návratnost energie a zároveň zajišťuje stabilitu a jistotu došlapu. Tlumící pěna Fuze Surge, vyrobená ze směsi EVA a přírodního kaučuku spolu s kolébkovou geometrií Reverse Camber vás požene dopředu při každém kroku. Svršek Hypulse vychází vstříc požadavkům na pohodlí a je volnější a prodyšnější. Hmotnost 274 gramů a drop 8.5 mm.

Celá nová trailová kolekce, včetně nezbytných doplňků, jako jsou například běžecké vesty a pásy je k dostání na salomon.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: