Šestý NoMen Run lehce pozměnil trasu. Závod byl vyprodaný za 4 minuty.

Šestý NoMen Run lehce pozměnil trasu. Závod byl vyprodaný za 4 minuty.

V sobotu 18. dubna 2020 zahájí běžecký štafetový závod NoMen Run druhou pětiletku. Do šestého ročníku čistě dámské akce se zapojí 120 týmů. Zájem byl letos enormní, už čtyři minuty po začátkuonline přihlašování byla kapacita naplněna, a pod čarou zůstaly další desítky týmů. Trasa závodudlouhá 88 kilometrů se dočká několika dílčích změn.

NoMen Run má začátek ve Vysočina aréně a končí po 88 kilometrech ve Velké Bíteši. Závodní týmy s maximálně čtyřmi běžkyněmi čeká osm úseků dlouhých 9 – 12 kilometrů. V sobotu 18. dubna se brzy ráno na start postaví kolem pětistovky závodnic. „Poprvé jsme kapacitu závodu naplnily takto rychle. Po pěti letech, kdy jsme do organizace NoMen Run daly opravdu vše, hlídaly každý detail na trase a zázemí pro závodnice, z toho máme obrovskou radost,“ uvádí Květa Látalová, hlavní organizátorka závodu.

Start a cíl zůstávají s každým ročníkem stejné, samotná trasa se mění jen lehce

Kvůli bezpečnosti se organizátorky snaží co největší část trasy svést mimo silnice do terénu. Největší letošní změnou je nová předávka ve Smrčku, která nahradí předávku na hradě Pernštejn. „Pátý úsek byl dosud nejkratší a nejlehčí, šestý zase dlouhý a extrémně kopcovitý. Touto změnou oba úseky aspoň trochu vyrovnáme,“ vysvětluje Vendula Holešovská, která má na starosti trasu závodu. Zůstane sice náročná, ale nádherná trať přes kopce, pole, louky a lesní cesty Vysočiny.

Předávka štafety

Na startu se každoročně objevují i statečné vytrvalkyně, které celou trasu zvládnou samy

Většina týmů se skládá ze čtyř závodnic, každoročně se však na startu objeví i statečné vytrvalkyně, které si celý závod zaběhnou samy. „Taky pořád čekáme, kdy se objeví tým, který vyzve naše tradiční vítězky, tým RUN&MUM,“ doplňuje s úsměvem Látalová. Tento tým brněnských maminek vyhrává NoMen Run od prvního ročníku.

Většina startovního pole ale nepřijíždí kvůli výsledku

Více než polovina závodnic se vrací, buď s tradičním týmem, nebo s novými parťačkami vytvoří tým nový. „Je to nelehký závod, i přesto si to holky v týmu užívají, spojuje je společný cíl. Fandí si a pomáhají napříč startovním polem, toho si ceníme a chceme zachovat i do dalších let,“ uzavírá Látalová.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: