Šikana ze strany Ministerstva zdravotnictví – další krizová opatření vešla v platnost

Šikana ze strany Ministerstva zdravotnictví – další krizová opatření vešla v platnost

Ministerstvo zdravotnictví vydalo v rámci krizového stavu další opatření. Tentokrát se běžců dotkne fatálně.

Situace začíná být zoufalá, potřebujeme proti viru COVID-19 bojovat na všech frontách„. Znělo z úst čerstvého lídra Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka na pondělní tiskové konferenci. „Musíme se zabývat nejmenšími detaily, které situaci ovlivní, proto jsme nuceni podstoupit další krizová opatření„, dodává.

Díky obecně špatné imunitě české populace vešlo v rámci omezení zátěže organismu v platnost „Omezení o rychlosti pohybu„. Pěší chodci a běžci tak od středečního rána (6:00) mohou na cyklostezkách běžet tempem maximálně 6 min/km. Strážníci městské policie a asistenti prevence kriminality nově mimo roušky budou občanům kontrolovat i sporttestery. Dále byl v souvislosti s tímto opatřením rozšířen tým IT specialistů, kteří budou mít na starost kontrolu tréninkových aplikací Movescout, Garminconnect, Polarflow a další. Plošná kontrola se nevyhne ani aplikacím třetích stran jako je Strava nebo Runtastic. Viníkům, kteří maximální tempo překročí, hrozí pokuta 2000 Kč na místě a ve správním řízení se může vyšplhat až na 8000 Kč.

Hamáček přiznává obavy v souvislosti s přibývajícím slunečním zářením. „Během příštího týdne očekáváme velký nárůst překročení šestiminutové hranice, a to především díky ostřejšímu slunci a opalování pokožky. Statisticky je totiž dokázáno, že čím má běžec tmavší pleť, tím rychlejších výkonů dosahuje.“

Vrátíme se všichni na začátek a oprášíme indiánský běh?

V redakci bychom tímto chtěli apelovat na zdravý rozum nás všech. Situace je kritická a není prostor pro rychlá tempa. Prosím buďte ohleduplní ke svému okolí.

Couvejte!

Pěkný apríl přeji 🙂

Zkušenosti čtenářů

Běžec

Nic takového v platnosti není, podívejte se na sbírky zákonů či oficiální nařízení na daných ministerstvech či krizového štábu

Bacharaga
Běžec:

To bude asi Apríl jak cumel

Zdenek Stepanek
Běžec:

😀

Honza
Běžec:

A vy se prosim podivejte jake je dnes datum 😉

Běžec73
Běžec:

Je Vám jasné že se dopouštíte protiprávního jednání neboť je vyhlášen Stav nouze. Jako vtip na 1.4. je to fajn, ale stačí se kouknout kolem sebe kdo tomu uvěří.

Tadeáš Vyvijal
Běžec:

Jsem moc rád, že jsou tu pořád lidi, kteří si informace ověřují. Tohle je jen sranda, ale na internetu můžem najít i fake informace, které sranda nejsou a tam už je to horší… Takže se raději trochu pohádejme, ale informace si stále ověřujme.

Sašetka
Běžec:

😂😂😂

Kamil

Apríííííííííííííííl 🙂

Mio

povedené, chvíli jsem tomu i věřil 😀

Běžec

Ještě Vám u článku chybí uvést, že je to Apríl. Lidé v Česku sice nemají špatnou imunitu, ale mají slabší mysl. Dokážu si představit jak hned začnou na běžce volat policii a útočit na ně. Kdyby jste se na tento článek vykašlali tak by bylo lépe…

Borec
Běžec:

Ty budeš slušnej lofas. Nejdřív se nachytáš a pak tu děláš chytrého.
Mě to přijde jako velice povedený aprílový žertík 👍👍👍😂😂😂

Běžec
Borec:

Lepší se snažit o chytrý přístup, než si dělat srandu v době, kdy by mohla zase přinést vyhrocení situace.

Ondra
Běžec:

VŽDY je lepší si dělat srandu.

Mirek Touška

Velice povedený apríl 😂👍🏻

Michal

Velmi povedené, díky, pobavilo !

Mairaki

Super nařízení, konečně nebudu v Lipovce nejpomalejší běžec….

Eva

skočila jsem na to 😀

suTech

Chcel by som nahlásiť ako poplašnú správu. Za to je v dnešnej dobe celkom pekná pokuta.

Petr

Jsou tu převážně sportovci a ti mají snad smysl pro humor…
Já jsem se v první chvíli tedy pěkně vylekal, že tomu tak skutečně je a honilo se mi hlavou kde a jak budu běhat… 😀

Ladislav
Petr:

Pokud máš tmavou barvu, tak bys platil ještě víc 😃😃😃

Hana

Dobry vtipek, nase behajici 11let stara dcera tomu uverila a povidala, ze to bude asi proto, ze ta rychlost ma byt mensi kvuli proudeni vzduchu kolem bezce, ktery by vyril kovid19… 😂😂😂😂

Andrea

Fakt dobrý, dnes mě pobavilo nejvíc 🙂

L

V čem jsi borec?Asi vím, ale napsat to,to je riskantni.

Christana3

Super vtip, díky za pěkného apríla, na pár vteřin jsem v prvních větách vážně zaváhala, ale pak jsem si představila tu kontrolu hodinek policií a to mě strašně rozesmálo. D:

Jenny

Vzhledem k tomu, že už to lidé sdílí na facebooku, kde opravdu nejsou jen běžci a pravidelní návštěvníci vašich stránek, tak tomu lidé pravděpodobně lehce uvěří. Jako reklama tedy dobré.
Poplašná nepoplašná zpráva, je to minimálně fake news a tech už je na internetu víc než dost..

Sašetka
Jenny:

🙉🙊👽

Jan Votruba

Ještě že už běhám, jen když musím. 🙂 Snad to dnes už nikde nepřešvihnu.

Tomáš

Není to tak dávno, co jedný holčině šířící dezinformace v tuto dobu hrozilo až 8 let. Nemyslím si, že v současné situaci jsou podobné vtipy přijatelné.

Ladislav
Tomáš:

Rozum do hrsti a číst do konce. U tohoto článku se může člověk s mozkem pobavit. Volič Zemana a Babiše ( bez mozku) to berou jako poplašnou zprávu a okamžitě hlásí svému nadřízenému. Ta vesele bonzujte, hlupáci.

Grey WOLF

Skoro jsem se začal obávat, protože jsem to ráno také překročil. Myslel jsem, že od této chvíle nebudu moci dobíhat veřejnou dopravu a bude mi ujíždět. 😀

Jirka

Fakt dobrej vtip.A Ti co maji problem maji smulu 😂😂😂

Ladislav
Jirka:

Přesně tak. Počítám, že už proběhlo i nějaký to bonzování, nebo hlášení 😄😄😄

Jitka

Super Apríl.😁😁😁

Stenly

Jaká je rychlost pro skákání po jedné noze?

Tadeáš Vyvijal
Stenly:

Vše je o technice. Samozřejmě mají nespornou výhodu ti, kteří v dětství skákali panáka. Nevýhodu ti, kteří si dali panáka. Dle mých vysoce odborných výpočtů se dá počítat s dvojnásobkem času – pokud budete skákat po jedné noze tempem 6 min/km, odpovídá to 3 min/km běhu po dvou.

Míša Burešová

Během karantény jsem viděl hodně lidí. Věřím, že karanténa je pro každého jedna a měli by ji všichni dodržovat. Na stadionu jsem viděl mnoho sportovců, kteří nedodržují izolační režim. Myslím, že sankce za skutečnou izolaci jsou normální, protože pravidla jsou stejná pro všechny. Začal jsem šetřit na všechno, web mi pomáhá s tímto: „https://pujckytipy.cz/“. Proto nespadejte na pokuty a ukládejte správně. Děkujeme za sdílení tohoto článku, přeji hezký den!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: