Sledujte ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ ZE ZÁVODU ADIDAS 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE na SvetBehu.cz

Sledujte ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ ZE ZÁVODU ADIDAS 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE na SvetBehu.cz

Již tuto sobotu 23. ledna 2016 v 11:00 v Ostravici odstartuje pátý ročník extrémního závodu Adidas 24 hodin na Lysé hoře. Díky našemu zpravodajství, budete mít dokonalý přehled o tom, co se děje na trati. Můžete sledovat svoje favority, známé či rodinné příslušníky, kteří podlehli vábení královny Moravskoslezských Beskyd.

SLEDUJTE ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ ZE ZÁVODU 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE

Závod má statut zimního Mistrovství České republiky v horském maratonu jednotlivců. Vypsán byl také jako eXtrémní horská štafeta dvojic. Cílem je absolvovat během 24 hodin co nejvíce výstupů na nejvyšší vrchol Beskyd – Lysou horu (1 323 m). Měřící zařízení je u transformátoru, na vrcholu Lysé hory a u hotelu Sepetná. Okruh je dlouhý 11,4 km s převýšením 764 výškových metrů.

Původní myšlenkou závodu bylo vytvořit teambuldingovou přípravu pro výběr vhodného sportovního partnera do závodu Beskydská sedmička. Závod si přes svoje náročné podmínky rychle získal oblibu mezi sportovními nadšenci.Extrémnost závodu spočívá nejen v nesnadném terénu, drsném lednovém počasí, ale také v principu závodu, kdy si každý účastník může otestovat, kde jsou jeho psychické a fyzické síly a do jaké celkové výšky je schopen vystoupat za 1 den.

Počasí na Lysé hoře a on – line kamery z místa můžete sledovat zde.

Sledujte online zpravodajství přímo z trati!

Redaktoři Světa Běhu pro vás budou po celou dobu přinášet nejnovější vývoj z trati závodu. Sledujete ADIDAS LH24 2016 online a buďte s námi při tom. Chceme přinášet to nejaktuálnější info, a proto jsme sestavili tým, který pro vás bude přinášet novinky a fotky přímo z trati ADIDAS LH24. Jedním z nich bude fotograf Lukáš Budínský. Všechny jeho fotky pak naleznete na našem webu v sekci „Fotografie ze závodůzdarma ke stažení a velké fotky ve velkém formátu určené pro tisk budete moci zakoupit přímo na jeho stránkách.

Kdo jsou hlavní favorité?

Závod umožňuje závodit v těchto kategoriích: jednotlivci ženy, jednotlivci muži a štafety (muži, ženy, mix).

Minulý ročník nejlépe zvládl Václav Utinek z Mysločovic na Zlínsku, který vystoupal na Lysou Horu třináckrát, stejně jako předloňský vítěz Honza Zemaník. Za ženy nejlépe zabodovala Linda Beniačová ze Žiliny, která jako jediná žena dokázala Lysou horu zdolat jedenáctkrát. Oproti předloňsku zvládla svůj výsledek navýšit o jeden výstup. Nejrychlejší a nejvytrvalejší dvojčlennou štafetou se stali ostravští Aleš Velička a Radim Kasalík z týmu JulboWay Gekko, kteří naběhali celkem 16 okruhů.

Nejlepší dosažený výkon v historii závodu doposud předvedl Zbyněk Cypra, který hned v prvním ročníku dokázal Lysou horu zdolat 14x za sebou a nastoupal tak 9 800 výškových metrů. Skvělou formu rovněž předvedl v loňském roce, kdy zazářili s parťákem Tomášem Svobodou na trase Beskydské sedmičky a v závěru sezóny suverénně zvítězil v extrémní Horské výzvě 24 hodin.

Petra KrálovcováPetra Královcová – redaktorkaPetra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví – sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: