Beskydská sedmička: Zbyněk Cypra a Tomáš Svoboda překonali rekord trati + FOTKY VŠECH KE STAŽENÍ

Letošní ročník Beskydské sedmičky přinesl spoustu novinek. Na start se postavilo spoustu špičkových běžců, padl rekord trati a nejnáročnější horský závod dvojic opět prověřil závodníky.

Vítězové v cíli o 15 minut dříve!

V čase a současně také traťovém rekordu 11:29:26 doběhla první dvojice Zbyněk Cypra a Tomáš Svoboda za adidas Boost team do cíle ve Frenštátě pod Radhoštěm. Divaci a všichni ostatní je čekali až kolem 11:45, oni ale poslední úsek zvládli mnohem rychleji! Oba zkušení sportovci byli velmi spokojení a nadšení ze svého výkonu. Jako druhý doběhl Adidas – Team Stanislav Najvert a Petr Žákovský v čase 11:42:17. Třetí skončil skvěle finišující tým MaKa alias Karel Bezděk a Marek Novotný dokončil v čase 12:57:27).

V ženských týmech doběhly na prvním místě Kateřina a Magdalena Šoubovy v týmu „A vítězkami jsou“ v čase 16:14:19. Za nimi doběhly o téměř hodinu později Vystrčilová a Kadlčáková v týmu KESBUK-holky. Na třetím místě dokončila Šťastná sedma ve složení Horáková a Egertová. V kategorii mix na prvním místě dorazili Jiří Blažek a Ivana Hecková aka TOBI sport tým v čase 15:05:57. Druzí byli Jarda Jisl a Marie Jiřičková za Craft team Jablonec a na třetím místě Balcar a Piechowicz v týmu Volvo Ostrava/Ultrasta FM.

Z favoritů jsme se v ícíli nedočkali jmen jako Kříž + Causidis, kteří skončili na Lysé hoře. Dále odstoupil také Tomáš Petreček, který byl v Salomon-Suunto/Salomon-run týmu s Vítem Otevřel. Otevřel trať dokončil sám. Ani Kristýna Skalická v týmu s Petrem Bolhou závod bohužel nedokončili.

FOTOGALERIE VŠECH ZÁVODNÍKŮ

Po celou dobu jsme vás sledovali a posílali online info do světa vašim rodinám, kamarádům a dalším fanouškům horského běhání. Současně vás na trati fotil Lukáš Budínský, který v tuto chvíli připravuje fotogalerie, které budou na našem webu ke stažení během dnešního večera. Informovat o tom vás budeme prostřednictím webu i facebookových stránek. Pokud byste měli zájem o fotky ve velkém formátu, jednoduše mu napište. Vše potřebné naleznete na jeho webových stránkách.

Holeš a Sejkora mezi hobby týmy ve skvělé formě

Kategorie hobby byla letos na velmi vysoké úrovni (zejména první dvojice, která doběhla na celkově třetím místě). Byli to Milan Holeš a David Sejkora z týmu Lowell Pro/X-trail Orlová a dokončili v čase 12:16:44. Na protesty mnohých závodníků byli diskvalifikováni, ale po prověření, že se doopravdy nejedná o registrované sportovce, rozhodčí diskvalifikaci opět stáhla. Poté upozornila, že tým by se dle pravidel „fair play“ měl příště registrovat do kategorie Sport. Nutno ale podotknout, že trať pro hobby závodníky je o 10 km a 500 m pozitivního převýšení kratší, tudíž nelze porovnávat s časy závodníků kategorie Sport.

V hobby ženách jako první doběhly Moškořová a Matušková v týmu Terénkozy a v kategorii hobby mix pak Kajánek a Tuhovčáková v týmu SK Ťapka.

Hladové žaludky a mnohem méně úrazů

Podle slov pořadatele letos na trati bylo mnohem méně úrazů, než v loňských letech. Tento fakt dokazuje, že závodníci trať již znají a dokáží se na takto těžký závod mnohem lépe a kvalitněji připravit. Dokonce prý také stoupla spotřeba jídla na občerstvovacích stanicích 🙂

Co se týče počasí, tak to závodníkům zejména v první (noční) polovině trati přálo. V sobotu v poledních hodinách ale přišel déšť a začal závod komplikovat hlavně hobby týmům, kteří měli ještě podstatnou část trati před sebou. Celkově ale Beskydská sedmička přinesla spoustu skvělých výkonů a to nejen mezi profi atlety! Velký obdiv patří všem, kteří závod úspěšně dokončili!