„Sobotní déšť nám to nedal opravdu zadarmo,“ říká po Jedlové24 Jaroslav Ehrlich

„Sobotní déšť nám to nedal opravdu zadarmo,“ říká po Jedlové24 Jaroslav Ehrlich

Čím dál tím populárnější se stává 24 hodinový závod na Jedlovou v Lužických horách. Letos se uskutečnil čtvrtý ročník, a díky slušnému počtu účastníků (88) je velmi pravděpodobné, že budou následovat i další. Navíc je nutno podotknout, že to je zároveň charitativní akce, při které se letos vybralo 13 150 Kč, které putovaly k handicapovaným dětem.

Tohoto nesmírně náročného běžecko-chodeckého klání se zúčastnil i Jaroslav Ehrlich, který svoje třetí „lužické účinkování“ proměnil ve třetí místo, když se mu povedlo na ikonický kopec Lužických hor vystoupat 43x.

Jaroslave, podařilo se ti dosáhnout 43x vrchol Jedlové, což je úctyhodné číslo. Vloni si jich ale dosáhl o tři více, byla tedy nějaká krize letos?
Cíl jsem měl 50 výstupů, jenže do závodu jsem šel s drobnými zdravotními problémy, které se nakonec při závodě neozvaly. Popravdě, celkově to letos ztížila změna trati, přesněji přidání čtvrté trasy…. Dále jsem byl před čtrnácti dny na etapovém závodě 10L700, což se asi na celkovém výkonu také podepsalo.

Jak už jsi uvedl, letos se šlo na Jedlovou čtyřmi různými cestami. Bylo to zpestření pro tebe?
Přidání čtvrté trasy jsem přivítal. Změna je život, více variant, méně stereotypu. A celkově to přidalo na obtížnosti celého závodu. Díky Kájo (Karel Valenta, ředitel závodu – pozn. autora). Na loňském ročníku jsem měl při 46 vrcholech nastoupáno kolem 7400 metrů. Letos 43 výstupů a nastoupáno rovných 8000 výškových metrů…

Jestli se nemýlím, vloni šel s tebou přes desítku výstupů tvůj syn. Měl si i letos nějaký rodinný či stálejší kamarádský doprovod či si spíše chodil sám?
I letos mě na začátku závodu provázel syn Jáchym se sedmi výstupy. Další velká psychická podpora byla moje přítelkyně Marťa na občerstvovačce. Tento závod je tak specifický, že vlastně skoro nikdy nechodíš sám….

Syn Jáchym doprovázel svého tátu na sedmi výstupech. Foto: archiv autora.

Dal si si nějakou větší (třeba půlhodinovou) přestávku či si se zastavoval jen nahoře při občerstvení?
Šel jsem v kuse bez větší přestávky. Dával jsem si pouze rychlé občerstvení, ani jsem si neměnil oblečení. Zastavil jsem se až po 23 hodinách na 43. výstupu.

Jakému občerstvení si dával přednost? Co tě vždycky nakoplo?
Občerstvení bylo opravdu pestré. Ale nejvíce top byla tlačenka a škvarková pomazánka. Přes noc teplý řádně oslazený čaj, bez toho bychom tam asi nepřežili. A jako při každém ultra závodě to jistila v batohu Jesenka, ta vždy pomůže.

Vloni byl hodně nepříjemný vítr, jaké jste měli letos počasí?
Počasí bylo pravé lužické. Sobotní déšť nám to nedal opravdu zadarmo, ale to k ultra prostě patří. V neděli ráno nás přivítalo trochu sluníčko, což všem asi po těžké noci pomohlo.

Jarda má vždy dobrou náladu. Foto: archiv autora.

Pokolikáté si vlastně Jedlovou24 šel?
Byl to můj 3. ročník. První ročník jsem šel pouze turisticky s dětmi, a to několik výstupů. Druhý ročník jsem se už plánoval na celých 24 hodin, což se povedlo.

Výsledky

Ženy

1. Aysen Svoboda – 46.výstupů
2. Veronika Fülová, Česká Lípa – 43 výstupů
3. Sabina Rakovská, Ještědská běžecká partička – 33. výstup

Muži

1. Patrik Hanisch, UL trail Ústí n. L. – 49 výstupů
2. Tomáš Kolář, Ještěd Skyrace Team – 48 výstupů
3. Jaroslav Ehrlich, KB Manušice – 43 výstupů


Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: