Spartan Trail Liberec – 50km ultra-trail se Spartanskou atmosférou

Spartan Trail  Liberec – 50km ultra-trail se Spartanskou atmosférou

Už je tomu nějaký ten rok, co světlo světa spatřily překážkové závody Spartan. Ve svých začátcích to byla záležitost hrstky lidí, kteří chtěli kombinovat sílu s vytrvalostí. Spartan se postupně vyvíjel do dnešní podoby, kdy na nás u všech závodů čeká profesionální organizace a perfektní zázemí. A závodníci už taky nejsou jenom lidi z posilovny, kteří začali běhat. Ale opravdu výkonnostní atleti s úzkou specializací na tyto závody. Nově do portfolia přibyl i čistokrevně běžecký závod Spartan Trail.

Co je Spartan Trail?

Spartan Trail doplňuje dosavadní varianty Sprint, Super, Beast a Ultra. Všechny zmíněné varianty kombinují běh a překážky. Konkrétně:

Máme pro tebe speciální slevu 50% (!) na tento závod, Stačí při registraci zadat kód „SRTAIRLC050“
Poslední den pro registraci je 25.7.!

Registruj se!

  • Sprint – 5 km/20 překážek
  • Super – 10 km/25 překážek
  • Beast – 21 km/30 překážek
  • Ultra – 50 km/60 překážek

Spartan Trail je čistě běžecký závod, který probíhá v podobném prostředí – tedy v přírodním technickém terénu většinou s převýšením. S tím rozdílem, že zde nenajdeme překážky.
I ve variantě Spartan Trail je na výběr více variant. A stejně jako u Sprint/Super/Beast i tady na ty, kteří dokončí všechny tři varianty, čeká vymazlená Trailfecta!  

Spartan Trail tedy nabízí tři distance, a to 10, 21 a 50 km. Většinou se neběží všechny distance v rámci jednoho víkendu. A pro běžce žijící v Česku je určitě dobrá zpráva, že nejdelší a nejnáročnější 50km varianta se běží už 31. 7. v Liberci.

Zbylé 10km a 21km distance se pořádají v okolních. Na konci srpna si například můžeš zaběhnout 10km trasu u sousedů Ružomberoku.

Co na vás čeká v 31. 7. v Liberci?

Jak bylo zmíněno výše, Liberec bude mimo překážkové Super a Sprint hostit i královský Spartan Trail na 50 km. Takže ultramaratonská vzdálenost v trailovém prostředí s převýšením kolem 2500 m. Čeká vás tedy pořádný ultra-trail, který rozhodně není pro běžecké začátečníky. Na druhou stranu může být tento závod takovou první metou pro ty, kteří plánují absolvovat Spartan Ultra, ale nevědí, jak se jejich tělo bude chovat v dlouhotrvající zátěži. Stejně tak je 50 km taková minimální hranice pro ultra-trail a tak nemusí být závod zajímavý jen pro Spartany, ale i pro čistě běžecké nadšence. Je zde totiž velmi pohodlný časový limit 10 hodin. Je tedy potřebná rychlost 5km/h, což je pořád chůze.

Co s sebou?

Alfa a omega ultra závodění je strava a hydratace. Závod se běží uprostřed léta a je dobré si sebou tedy vzít nějakou běžeckou vestu s pitím a nějakými kaloriemi. Na trati je sice 6 občerstvovacích stanic s pitím a 3 s pitím i jídlem. Rozhodně bych ale vlastní výbavu a stravu nepodceňoval a nespoléhal čistě na zásoby občerstvovaček. Rozhodně raději vezmi i mobil, kdyby byla potřeba se dovolat pomoci.

Pro závod je vypsána i povinná výbava:
●Spartan čelenka v barvě Trail + čip: závodník dostane při registraci
● Batoh/běžecká ledvinka schopná nést povinnou výbavu v průběhu celého závodu
● Mobilní telefon (doporučujeme smartphone), účastník musí být zastihnutelný kdykoli před, v průběhu i po skončení závodu
● Vlastní kelímek min 1,5 dl
● Zásoba vody v objemu min. 0,5l
● Izotermická fólie, elastická bandáž
● Píšťalka
● Zásoba vlastního jídla (doporučujeme 800 – 1,000 kcal)
● Občanský průkaz
● * kšiltovka/šátek – v případě velkých hork

Co na sebe?

Nebudeme objevovat znova Ameriku. Takže funkční oblečení, nejsou zde překážky, takže nemusí být nutně obepnuté. Pokud by předpověď hlásila silné deště, přibal do vesty nepromokavou bundu. Rozhodně jsou doporučeny trailové boty, které mají díky vzorku dobrý záběr ve výběhu a podrží tě i v seběhu.

Pozor, na závodě jsou zakázány boty s hroty!

Nezapomeňte taky vyplněný a podepsaný revers a kartu pojištěnce dítěte. Doporučujeme také ručník a igelitovou tašku pro vaše zablácené a mokré oblečení po závodě.   

Prize money

Na 50km vzdálenosti jsou zvlášť pro mužskou a ženskou kategorii vypsány velmi zajímavé prize money a to konkrétně:

1. místo – 300e
2. místo – 200e
3. místo – 150e

Ještě jednou pro jistotu. Máme pro tebe speciální slevu 50% (!) na tento závod, Stačí při registraci zadat kód „SRTAIRLC050“
Poslední den pro registraci je 25.7.!
Registruj se!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: