SpirAlps – vyzkoušejte čerstvou spirulinu

SpirAlps – vyzkoušejte čerstvou spirulinu

Je smutnou skutečností, že v současné době průmyslově zpracované potraviny neobsahují dostatečné množství látek potřebných ke správnému fungování organismu nejen u sportovců. Pokud se ohlížíte po přírodních potravinových doplňcích, nevynechejte nápoj ze spiruliny SpirAlps.

Přírodní spirulina je modrozelená řasa, která se považuje za superpotravinu kvůli své vysoké nutriční hodnotě. Obsahuje mnoho živin včetně bílkovin, vitamínů, minerálů, antioxidantů a může být užitečná pro podporu zdraví imunitního systému, snížení zánětů a podporu zdravého trávicího systému.

Spirulina obsahuje velké množství proteinů, zahání pocit hladu a také omezuje chuť na sladké. Je tedy velmi vhodným doplňkem jídelníčku sportovce, ale je i platnou součástí redukčních diet.

Před miliardami let modrozelená mikrořasa spirulina pomáhala při produkci kyslíku v atmosféře, čímž umožnila život na zemi. Její konzumace je poprvé známa v 9. století, objevuje se i v jídelníčku Aztéků v 16. století. Její moderní stopa začíná v roce 1974, kdy ji OSN označila za nejlepší jídlo pro budoucnost.

Její význam spočívá ve velkém množství minerálů jako vápník, draslík, hořčík, ale i chrom a mangan. Je také značným zdrojem bílkovin, protože až 70 % spiruliny tvoří protein. Obsahuje množství železa a vitamínu B6, což významným způsobem přispívá k utlumení únavy a podporuje krvetvorbu.

Vitamín B6 je vůbec důležitou součástí jídelníčku. Pomáhá také při redukci cholesterolu, reguluje glukózu a krevní tlak. Jeho vliv na funkci mozku a nervového systému je rovněž nezpochybnitelný.

Přírodní spirulina se často prodává ve formě prášku, kapslí nebo tablet a může být konzumována jako doplněk stravy. 

Je velmi významný rozdíl v konzumaci čerstvé nebo sušené spiruliny. Čerstvá totiž má až o 71 % větší antioxidační kapacitu. Sušením se také ztratí až 90 % fykocyaninu a téměř stejné množství karotenoidů.

Je důležité si uvědomit, že přírodní spirulina může být kontaminována těžkými kovy, proto je důležité získat ji od důvěryhodného dodavatele a dodržovat doporučené dávkování.

Dovozcem čerstvé spiruliny ve formě nápoje je firma SpirAlps. Její majitelé se s ní seznámili ve Švýcarsku, kolébce čerstvé spiruliny, kde dlouho žili. Jako sportovci a rodiče se vždy zajímali o zdravý životní styl. Stáli u zrození nápoje SpirAlps a po návratu do Čech se rozhodli ho představit i u nás.

Spirulina pro výrobu nápoje je vyráběna v Německu, v přísně kontrolovaných podmínkách, v uzavřených nádržích, aby nedošlo k její kontaminaci. Při přípravě není nápoj nijak zahříván, aby nedošlo k úbytku důležitých látek. Pro uchování čerstvosti používají metodu paskalizace – tedy zpracování za pomoci vysokého tlaku. Nápoj se pomocí vysokotlakého lisu stlačí silou minimálně 6000 barů. Nápoj se tak ocitne pod tlakem pětkrát vyšším, než je na nejhlubším místě všech oceánů – Mariánském příkopu. Tím dojde k potlačení aktivity mikrobů bakterií, virů i plísní. Zároveň si nápoj zachová svůj původní vzhled a nebude ochuzen ani o barvu, nutriční látky, či svou chuť.

Velká péče je věnována také její dopravě, převáží se z místa výroby chladícími vozy. Stejným způsobem probíhá distribuce k vám domů či do kamenných prodejen.

Nápoj má přes svoji zelenou barvu vynikající ovocnou chuť. Manželé Pazderovi, výrobci a dovozci nápoje, totiž přidávají do nápoje přírodní pyré z jablek a broskví. Má také jemný nádech tymiánu, bylinky prospívající imunitě. Můžete také cítit jalovec napomáhající trávení. Vše samozřejmě na čistě přírodní bázi, žádné chemické ani konzervační látky se do nápoje nepřidávají.

Mezi vytrvalostní sportovce, kteří na SpirAlps nedají dopustit, patří Pavel Paloncý, ultraběžec a účastník řady běžeckých šíleností, který se nedávno vrátil z Barkley Marathons: „při brutálních akcích, kterým se věnuji, dostává tělo strašný záhul. Zkusit spirulinu je tak naprosto logické. Navíc dobře chutná, tak ji mohu zařadit dlouhodobě.“ Mezi další „šílence“, kteří si SpirAlps oblíbili, patří Markéta Peggy Marvanová, extrémní cyklistka, nebo Honza Volár, reprezentant ČR v triatlonu.

Pokud chcete SpirAlps vyzkoušet, můžete si vybrat z 250 ml nebo 500 ml balení. K dispozici je také obří 3 l bag in box. Nápoj je třeba uchovávat v lednici. Krátkodobě ale vydrží i mimo ni. Pokud si ráno SpirAlps nechcete dávat ledový, klidně ho můžete nechat přes noc na kuchyňské lince.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: