Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

RECENZE: Garmin Forerunner 35 Optic Black - dostupný profesionál

RECENZE: Garmin Forerunner 35 Optic Black - dostupný profesionál

 

Garmin Forerunner 35 je cenově dostupný sporttester sloužící ke sledování běžeckých statistik. Samozřejmostí je měření trasy pomocí GPS, které doplňuje optický měřič tepové frekvence a nechybí ani připojení Bluetooth. Jak jsou na tom s přesností měření, výstupy a co chybí oproti dražším modelům, na to se podíváme v testu.Údaje výrobce:

Materiál:plast
silikonový pásek
Hmotnost: 38 g
Typ displeje: monochromatický
Velikost displeje: 23 x 23 mm
Rozlišení displeje: 128 x 128 px
Doba provozu: 9 dní (13 h s GPS)
Druh baterie: vlastní akumulátor
Počet akumulátorů nebo baterií: 1
Rozměry: 41 × 36 × 13 mm
Voděodolnost: IPX-8
Konektivita: Bluetooth smart, GPS, ANT+
Další funkce: Budík

Dodává: Garmin Czech
Více info na www.garmin.cz

Základní popis

Na první pohled zaujme jejich obdélníkový tvar se zakulacenými rohy a s čtvercovým černobílým displejem. Ten má černé pozadí, které tak opticky splývá s rámečkem. Bílé číslice, doplňuje datum, stav baterie, případně značka budíku a Bluetooth. V rámečku jsou bílé piktogramy ovládacích tlačítek a stříbrné logo Garmin. Tlačítka jsou umístěna z boků, po každé straně 2 se symbolem své funkce. Pásek je příjemný silikonový s dostatečným počtem ok pro jakkoliv široké zápěstí a kovovým zapínáním. Z vnější strany je opatřen rýhováním, které je příjemné na omak, avšak podporuje zachytávání nečistot. K tělu hodinek je uchycen čtveřicí hvězdičkových šroubků. Spodní stranu tvoří měřič srdečního tepu se třemi diodami a 4pinový konektor pro nabíjení a připojení k počítači. Měřič je lehce vystouplý, ale jeho zaoblené hrany zajišťují příjemné nošení.

 


Forerunner 35 - spuštění aktivityForerunner 35 - spuštění aktivity

Forerunner 35 - menuForerunner 35 - menu

Forerunner 35 - základní displejForerunner 35 - základní displej

 

Prohlédněte si další fotografie k recenzi...

 


 

Ovládání a Funkce

K ovládání slouží tlačítka po stranách. Vlevo nahoře se nachází tlačítko zapínání, které po krátkém stisknutí hodinky rozsvítí. Tlačítko pod ním aktivuje menu a má funkci zpět. Napravo nahoře najdete spuštění aktivit, které slouží zároveň jako potvrzovací tlačítko a poslední tlačítko slouží k listování v seznamu, protože je jediné, listovat můžete vždy jen dolů. Tímto řešením i když je velmi jednoduché, si mě Garmin nezískal, kolikrát jsem přejel a musel celý seznam listovat znovu. V menu se nachází volby: Historie, Budík, Nerušit, Najít můj telefon, Synchronizace a Nastavení. V nastavení si můžete změnit digitální číselník na analogový, nastavovat připojení, sledování aktivit, upozorňování, nastavování času, snímačů a informací o majiteli. Stejné věci jde většinou změnit i v aplikaci, takže není nutné se trápit s klikáním v hodinkách. Tlačítko listování po stisknutí přepne obrazovku na měření tepu, kde ihned vidíme i svůj průměr, další jsou oznámení, potom následuje počet kroků, počet spálených kalorií, aktivity a počasí. Sportovní profily jsou Kardio, Chůze, Běh venku, Běh uvnitř a kolo.

Konektivita

Hodinky lze spárovat s mobilním telefonem pomocí technologie Bluetooth smart, propojením s aplikací Garmin Connect pak automaticky synchronizuje naměřená data s vaším profilem. Kromě toho umí i zobrazovat notifikace z telefonu, na které upozorňuje buď vibracemi, nebo i tónem. Fixace signálu GPS a jeho přesnost je dostatečná. Jak je u Garminu dobrým zvykem, hodinky podporují technologii ANT+ pro připojení nejrůznějších snímačů. S počítačem se hodinky propojují pomocí USB kabelu s kolíčkem pro připojení k pinům, jež slouží i k nabíjení. Připojením do počítače se také synchronizují data s Vaším účtem Connect, takže hodinky můžete využívat bez nutnosti spárování s chytrým telefonem. Profil Garmin Connect obsahuje všemožné statistiky a nechybí funkce sociální sítě, kdy můžete své statistiky sdílet s přáteli.

 


Connect - statistikaConnect - statistika

aplikace Connect - průběžné měření tepuaplikace Connect - průběžné měření tepu

aplikace Connect - záznam aktivityaplikace Connect - záznam aktivity


 

Osobní zkušenost

Jak již název napovídá, jedná se o hodinky přizpůsobené pro aktivní sportovce, především běžce. Při běhání je na obrazovce uběhlá vzdálenost velkým písmem, celkový čas a aktuální rychlost, což jsou údaje, který mě zajímají. Přepnutím na druhou obrazovku vidíte zónu, srdeční tep a kalorie. Zároveň lze toto zobrazení měnit a přizpůsobit si tak obrazovku svým potřebám. Po skončení aktivity vidím v aplikaci Garmin Connect pěkně přehledné statistiky a grafy. Líbí se mi i detekce automatické pauzy, na kterou hodinky upozorní krátkou vibrací. Srovnával jsem přesnost GPS s telefonem a aplikací Runtastic a měření se liší o 200 m, což nejspíš způsobil odložený start aplikace. K fixaci signálu došlo celkem rychle. Displej je černobílý a ne příliš jemný, zato pěkně kontrastní a jeho čitelnost je vynikající i na přímém slunečním světle. Krycí sklíčko je zapuštěné, a i když se nepyšní žádným super materiálem, během testování neutrpělo žádný šrám. Hodinky jsou pohodlné i na celodenní nošení včetně spánku.

 

Forerunner 35 - měřič tepuForerunner 35 - měřič tepu

 

Hodnocení testera

Garmin se specializuje na výrobu navigačních zařízení a je to znát. Forerunner plní svou funkci výborně a výdrž na jedno nabití převyšuje většinu chytrých náramků a hodinek v podobné cenové relaci. Hodinky jsou pohodlné, dobře čitelné a zobrazují všechny informace co potřebuji i z připojeného telefonu. Garmin Connect je povedená aplikace a synchronizace probíhá bez problémů. Jediné, co bych mohl Garminu vytknout, je trochu komplikované menu a to, že nejde nastavit datum ani nějak jednoduše nařídit hodiny, je lepší jít ven a nechat je automaticky nastavit podle GPS. Zato se změnou času (ze zimního na letní, pozn. redakce) poradily perfektně. Hodinky disponují funkcí budíku, který umí budit i pouhými vibracemi. Budík také zvládá opakování a posunutí.

I když hodinky umí sledovat spánek, chytré buzení nenabízí. Přesnost optického měření srdečního tepu si myslím, že není příliš veliká, nicméně jako orientační hodnoty postačí. Hodinky tep měří průběžně po celý den. Kdo bude chtít přesnější údaje, může si k hodinkám připojit hrudní pás. Nejvíc mi vadilo neustálé připomínání aktivity hláškou „Pohyb!“, ale ta jde naštěstí vypnout. Celkově na mě Foreruner 35 udělaly dobrý dojem a určitě bych je doporučil všem, kteří hledají dostupný sporttester pro sledování svých běžeckých pokroků.

Zaujalo mě:
  • velká výdrž baterie
  • detailní statistiky
  • měřič tepové frekvence
  • pohodlný řemínek
  • budík

20.04.2017, Karel Královec


Diskuse


Laďa
Laďa

Forerruner 35 má i zápory:

Pokud se potkáte se známým, pozastavíte aktivitu ("pause" ručně, příp. "auto pause"), tak se vám záznam po několika minutách (5min.?) automaticky ukončí a uloží.

Měření srdečního tepu je třeba brát s velkou rezervou, hodně často indikuje spíše kadenci běhu. V klidu, bez pohybu měří vcelku přesně. Je to možná individuální, příp. závislé na teplotě.

Jinak jsem spokojen; lehké, přesné měření i nadmořské výšky, dobře čitelný displej,...

 

20. 04. 2017, 16:52:24
Filip
Filip

"Přesnost optického měření srdečního tepu si myslím, že není příliš veliká, nicméně jako orientační hodnoty postačí."

Na pětikilometrové trati v přímém porovnání s Garminem ForeRunner 620 s hrudním pásem, se první tři kilometry nelišily obě hodinky vůbec, poslední dva byl rozdíl 1 tep za minutu. Věřím tomu, že u rychlejších změn, by se hodinky lišily více, nicméně já už pás nechci.

24. 08. 2017, 13:16:18

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze