HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Spustili jsme MAPU BĚŽECKÝCH TRAS – 250 nejhezčích míst, kam jít běhat!

Spustili jsme MAPU BĚŽECKÝCH TRAS - 250 nejhezčích míst, kam jít běhat!

Vyzkoušej Salomon běžecké trasy. Spolu s desítkami dalších běžců jsme vybrali 250 krásných běžeckých tras v České republice a blízkém okolí. Vyber si, zaběhni, ohodnoť, srovnej svůj čas. Další trasy stále vybíráme. Přidej nějakou i ty!

Od této chvíle na SvetBehu.cz naleznete ty nejhezčí běžecké trasy po celé České republice vč. tras mimo značené cesty a postřehy samotných autorů. Trasy jsou rozdělené podle místa, délky, povrchu, převýšení a typu samotné trasy.

Běhejte po nejhezčích místech po celé České republice

Logo Salomon

Každý běžec zná nebo už poznal stereotyp, který čas od času přijde. Má málo času, je unavený a ještě ke všemu nemá náladu ani čas hledat novou trasu. Pak běhá stále tu stejnou a upadá do stereotypu. Právě v tento moment vám pomohou SALOMON BĚŽECKÉ TRASY. Ukáže vám další alternativy, kudy běžet ve vašem okolí nebo na dovolené, kde místní terén vůbec neznáte. Ukáže vám ty nejhezčí běžecké trasy v okolí, ať jste kdekoliv po České republice.

Mapa běžeckých tras vzniká i díky podpoře předního výrobce běžeckých bot a oblečení, zejmená pro běh v přírodě, Salomon.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Připravujete se na závod a potřebujete trénovat kopce? Nebo si chcete zaběhnout pěkný fartlek v přírodě? Výklus? Dlouhý rovinatý běh? To vše najdete v katalogu běžeckých tras!

Zkuste ty nejlepší běžecké trasy v ČR!

Ty nejlepší trasy poznáte podle jejich hodnocení. Ty nejlepší mají 5 hvězdiček a v tabulce si je můžete snadno seřadit. Ty skutečně nejlepší naleznete mezi TOP běžeckými trasami. Máte rádi Šumavu a chcete se proběhnout v lesích kole Boubína? Pak doporučujeme běžeckou trasu Na Boubín a zpět, trasa vás provede nějlepšími místy Boubínského pralesa až na vrchol Boubín. Další oblíbenou lokalitou jsou Jizerské hory, kde si autor připravil trasu Úpatím Jizery a Černé hory. Šterkové cesty vás provedou kolem Čihadel a dalších přírodních památek. A nebo třeba Jeseníky, opravdový běžecký ráj. Jesenická hřebenovka je trasa, na kterou hned tak nezapomenete!

Pokud nejste zrovna příznivcem vyloženě horských terénů, pak rozhodně zkuste jednu z tras v Českém ráji, v Kokořínsku, kde si můžete užít spoustu zábavy na Kokořínském Roller Coasteru nebo třeba proběhnout Prales v Praze.

Nenašli jste trasu, která by vás oslovila, znáte jiné a mnohem lepší? Není nic jednoduššího, než trasu přidat. Přidávání trasy je jednoduché a obohatí nejen vás, ale všechny ostatní běžce, kteří se vydají tam, kde to znáte lépe vy.

Mohu trasy přidávat?

Ano, přidat trasu lze přes jednoduchý formulář, kde můžete trasu mapovat jak po značených turistických či cyklistických stezkách, tak i mimo ně. Smyslem přidávání běžecké trasy je pozvat ostatní, aby měli možnost běžet trasu, kterou znáte vy, která je výjimečná a něčím zajímavá, kterou ostatním zkrátka chcete ukázat. Jaké trasy nepřidávat? Není nikde řečeno, že trasa, která je výjimečná pro jednoho, musí být výjimečná i pro druhého. Tímto se tedy dostáváme k dalšímu bodu, kterým je hodnocení trasy.

Lze běžecké trasy hodnotit?

Samozřejmě. Je to jedna z přidaných hodnot, které katalog přináší – trasy můžete hodnotit, komentovat a dát tak zpětnou vazbu autorovi. Níže je ilustační obrázek hodnocení běžecké trasy. Je to zcela jednoduché. Kliknutím na tlačítko „Hodnotit“ se vám otevře nabídka. Zakliknete požadované hodnocení, vyplníte ověření, kde procvičíte svou matematiku (počty si můžete upravit pro zjednodušení) a dáte „Odeslat hodnocení“. Hodnocení se započítá do průměru. Samozřejmě vše je založeno na férovosti běžců:

Náhled hodnocení běžecké trasy

Michaela Gladišová

Míša dělala spoustu sportů od atletiky přes jízdu na koni a trekking až po běhání. Posledních 5 let se ale věnuje výhradně běhání. Nejraději běhá v přírodě a v horách se svým manželem nebo kamarády. Vystudovala mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale už při studiu věděla, že její životní cesta bude spojena s během.

Komentáře

Přidejte se k diskuzi

Odpovídáte na komentář: