Termínovka 2017: Jaké běžecké závody byste neměli vynechat v lednu až březnu 2017?

Termínovka 2017: Jaké běžecké závody byste neměli vynechat v lednu až březnu 2017?

První čtrvtina roku bývá studená a většina běžců prochází tzv. zimní přípravou, takže ani závodů nebývá tolik. My jsme pro vás ale připravili přehled těch nejzajímavějších závodů, které by vám neměly uniknout, určitě je z čeho vybírat.

První čtvrtina roku 2017 se blíží mílovými kroky, stejně jako příprava v tomto období na hlavně závodní sezonu. I v tomto obdoví se koná spousta zajímavých běžeckých závodů, které můžete využít v rámci své zimní přípravy a setkání s kamarády běžci.

Termínovka na rok 2017 je téměř hotová. Nejdůležitější běžecké akce mají svůj termín, a tak je nejvyšší čas si napsat zajímavé termíny do svého kalemdáře. V termínovce SvetBehu.cz, kde zveřejňujeme všechny závody bez výjimky v České republice a jejím nejbližším okolí, si můžete dobře filtrovat a hledat závody dle svých představ a potřeb. Náplanujte si běžeckou sezonu pomocí kalendáře Termínovka SvetBehu.cz!

Trailové běžecké závody do 25 km

Zimní sezóna s sebou přináší dostatek pěkných trailových závodů, které vám můžou skvěle zpestřit zimní přípravu. Vyberte si ten, který vám nejvíce sedne!

Trailové běžecké závody nad 25 km

Pokud vás lákají pořádné výzvy a extrémní závody, tak je tu pro vás oblíbená 24-hodinovka na Lysé hoře, či Lipno Ice Marathon, který se běží na ploše lipenského jezera.

21.1. LH24 – Winter Extreme Race – Moravskoslezský kraj
11.2. Lipno Ice Marathon – Jihočeský kraj – DOPORUČUJEME, pokud počasí dovolí, zabháte si po ledě přehrady Lipno!

Silniční závody do délky půlmaratonu včetně

Pokud nacházíte oblibu v silničních závodech, či si chcete otestovat výkonnost na nějaké klasické trati, níže máte několik tipů.

Silniční závody delší než 21 km

Pokud toužíte zaběhnout si něco delšího, můžete se vypravit třeba na MČR v běhu na 100 km do Plzně, nebo si střihnout padesátku či maraton okolo Boleváku.

21.1. Budějovický Mercury maraton – Jihočeský kraj
21.1. Lednový maraton okolo Boleváku – Plzeňský kraj
18.2. Únorový maraton okolo Boleváku – Plzeňský kraj
25.2. Maraton Jana Buly – Vysočina
4.3. Plzeňská padesátka a Březnový maraton okolo Boleváku – Plzeňský kraj
25.3. Mistrovství ČR v běhu na 100 km – Plzeňský kraj

Překážkové závody

Survivaly

24.3. – Krkonošský survival – Královéhradecký kraj

Závody se psem

V tomto období mnoho závodů v běhu se psem není, ale vyrazit můžete do Hradce Králové na Valentýnský běh.

Orientační běh

Ideálním odpočinkem od klasických běžeckých závodů je orientační běh. V sekci Orientační běh najdete vše potřebné, rozbory postupů, reportáže, tipy na trénink, ale i přehled zajímavých orientačních terénů v ČR. Seznam a kalendář všech závodů naleznete v kalendáři Českého svazu orientačních sportů.

Zahraniční závody

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: