Tipy na nejzajímavější závody v lednu 2016

Tipy na nejzajímavější závody v lednu 2016

Chystáte se v lednu na nějaký závod, ale ještě nevíte na který? Co takhle vyrazit na novoroční běh či některý závod zimních běžeckých lig? Na programu toho v lednu určitě není málo, níže vám přinášíme přehled těch nejzajímavějších na území ČR.

Trailové běžecké závody do 25 km

Zimní sezóna s sebou přináší dostatek pěkných trailových závodů, které vám můžou skvěle zpestřit zimní přípravu. Vyberte si ten, který vám nejvíce sedne!

Trailové běžecké závody nad 25 km

Pokud vás lákají pořádné výzvy a extrémní závody, tak je tu provás oblíbená 24-hodinovka na Lysé hoře – závod dvojic a Zimní MČR v horském maratonu jednotlivců.

23.1. LH 24 – Winter Extreme Race – Moravskoslezský kraj
29.1. Brtnické ledopády – Ústecký kraj

Silniční závody do délky půlmaratonu včetně

V případě, že rádi běháte po asfaltu, v lednu si jistě také zazávodíte, je z čeho vybírat!

Silniční závody delší než 21 km

Pro milovníky maratonů jsou na programu hned 3 závody, můžete si vybrat ten svůj.

9.1. Memoriál Jaroslava Dubničky – Moravskoslezský kraj
16.1. Lednový maraton okolo Boleváku – Plzeňský kraj
23.1. Budějovický Mercury maraton – Jihočeský kraj

Běhání se psem

V tomto období pro pejskaře závody zatím nejsou, ale můžete si zajít na společné tréninky, které vedou zkušení instruktoři a jsou vhodné i pro začátečníky.

Orientační běh

Ideálním odpočinkem od klasických běžeckých závodů je orientační běh.  Seznam lednových závodů naleznete  v termínovce Českého svazu orientačních sportů. Také se můžete zúčastnit závodů Zimních běžeckých lig.

Katka Hubková

Katka Hubková – autorka článku
Běhá už 13 let, začínala závodně střední tratě na dráze, specializace 1500 m. V současnosti ale mnohem radši běhá různé krosy v přírodě a občas zaběhne závod do 10 km, ale chce zkusit i delší. Běh je pro ni životní styl. V minulosti několik let působila jako trenérka dětské atletiky a v současné době je jejím dalším koníčkem roční synek.Katka je redaktorka SvetBehu.cz, její hlavní náplní je příprava termínovky a vše co je s tím spojené.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: