TO MUSÍŠ ZAŽÍT! PŮLMARATON V ATMOSFÉŘE FILMOVÉHO FESTIVALU A V KULISÁCH BAŤOVSKÉHO ZLÍNA  

TO MUSÍŠ ZAŽÍT! PŮLMARATON V ATMOSFÉŘE FILMOVÉHO FESTIVALU A V KULISÁCH BAŤOVSKÉHO ZLÍNA  

Zájemci o účast na největším běžeckém závodě ve Zlínském kraji se již nyní mohou hlásit do 9. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2024. Poukaz na startovné ale může být také originálním vánočním dárkem. Závod odstartuje v neděli 2. června v 10:00 hodin a bude součástí doprovodného programu 64. Zlín Film Festivalu.

Unikátní závod slibuje již tradičně zajímavou trať hlavními zlínskými dominantami jako jsou tovární areál, 21. budova nebo třeba čtvrti s baťovskými domky. „Věříme, že místním, ale hlavně přespolním, nabízíme příležitost vychutnat si atmosféru závodu v atraktivních zlínských lokalitách s jedinečnou baťovskou architekturou,“ vyzdvihla odlišnost závodu proti jiným sportovním kláním Jarmila Záhorová, výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu.

Běžci se mohou opět registrovat na tratě půlmaratonu nebo čtvrtmaratonu, na které se mohou vydat jednotlivě nebo jako účastníci štafet. „Novinkou proti předchozímu ročníku je kromě čtyřčlenné štafety i štafeta dvojic, do níž se mohou přihlásit dvě ženy, dva muži nebo smíšený pár běžců,“ uvedla Jarmila Záhorová a dodala, že tandemový běh se v 9. ročníku konat nebude.

Závod odstartuje v 10:00 hodin u Kongresového centra Zlín. Registrovat se na jednotlivé tratě běhu je možné na www.zlinskypulmaraton.cz, kde jsou také uvedeny podrobné informace o závodě i aktuálních cenách startovného, které proti předchozímu roku doznaly částečných změn. „Rádi bychom upozornili běžce, aby využili možnosti včasné registrace do konce ledna, a pořídili si startovné za stejné částky jako loni, tedy za 699 Kč.  A to bez ohledu na to, zda si zvolí půlmaraton nebo čtvrtmaraton, ale také pokud poběží ve čtyřčlenné nebo dvoučlenné štafetě,“ vysvětlila Jarmila Záhorová a upozornila, že v dalších vlnách již bude startovné dražší než loni. Od února se zvýší na 999 Kč, od začátku dubna potom na částku 1299 Kč za osobu.

V rámci registrace získávají běžci také řadu atraktivních benefitů jako například vstupenky na filmové projekce nebo občerstvení během závodu. V případě zájmu si mají možnost závodníci dokoupit i originální ročníkové funkční triko.

Pro ty, kteří chtějí potěšit své blízké originálním vánočním dárkem, jsme již nyní připravili také dárkové vouchery na nákup startovného, které se rok od roku těší větší oblibě,“ doplnila Jarmila Záhorová.

Součástí akce, kterou pořádá společnost FILMFEST, s. r. o. společně s Běhy Zlín z.s., je již tradičně i rodinný běh na 1400 metrů. Ten startuje v 15:00 z náměstí Míru a mohou se jej zúčastnit rodiče s dětmi nebo ti, co preferují kratší trasy.

Více na www.zlinskypulmaraton.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: