Trailové trasy v Krušných horách přilákaly na Horskou Výzvu nové závodníky. Královskou trasu ovládl dogtrekař Vágner.

Trailové trasy v Krušných horách přilákaly na Horskou Výzvu nové závodníky. Královskou trasu ovládl dogtrekař Vágner.

Velké nadšení ovládlo druhou zastávku Rock Point – Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu zaznamenal v Krušných horách citelné změny na trasách, o které se postaral ultratrailista Tomáš Bystřický. Účast i pozitivní ohlasy náhle vzrostly.

„Krušné hory znám od mala. Jezdíme sem v zimě i v létě, takže se nebojím říci, že je mám dobře prošláplé. O to více mě mrzelo a byla obrovská škoda, že se o této zastávce seriálu Rock Point – Horská výzva mluvilo jako o té nejslabší. Rozhodně si to nezaslouží, protože lokace tu jsou nádherné a trasa se dala udělat výrazně lépe. Proto jsem rád, že jsme se s ředitelem Pavlem Zittou domluvili na spolupráci a připravili nové trasy tak, aby z nich běžci mohli mít radost,“ sdělil ambasador druhého závodu v Krušných horách Tomáš Bystřický.

Podívejte se na další fotografie k článku…..

Na Boží dar se sjelo na sedmset účastníků

A měl pravdu, avizované změny se mezi běžci rychle rozšířily a krušnohorský víkend se těšil značnému zájmu. Na Boží Dar, kde měl závod své zázemí, se sjelo na sedm set účastníků. Ti se tradičně rozeběhli na třech trasách Long (75,2 km), Half (44,6 km) a Short (18,5 km).

Jedná se o závod v horském běhu a trekingu, který se koná v Krušných horách. Více informací o Rock Point – Horské výzvě najdete v termínovce. Také si můžete přečístreportáž z loňského ročníku.

Na královské trati byl absolutně nejrychlejší dogtrekař Vlastimil Vágner

Královská trať se oproti loňsku natáhla o více než deset kilometrů. Běžci se na ni vydali ve dvojicích nebo se svým čtyřnohým kamarádem obligátně pět minut před páteční půlnocí. Tempo tentokrát diktoval plzeňský dogtrekař Vlastimil Vágner, který do cíle doběhl s fenkou Zoui jako jediný v čase pod osm hodin. „Vyhrát kategorii byl cíl, ale vyhrát celkově, to už je opravdový sen. Mám z toho trochu škodolibě radost především proto, že jsem za sebou nechal všechny horaly. Plzeň je placka, tam se dá trénovat akorát tak výběh na Radyni,“ měl viditelnou radost absolutní vítěz Longu Vlastimil Vágner.

Z mužských dvojic se nejlépe dařilo Medařům

Více než dvacet minut za ním doběhli vítězové mužských dvojic, tým Medaři, nebo-li David Kopal a litoměřický policista Tomáš Lisec. „Trasa byla delší, takže to jsem už chvílemi nadával, ale jinak jsem z ní nadšený. Byla opravdu trailová s minimem asfaltu, takže super. Strašně se mi líbil přeběh mezi skalami přes Vlčí hřbet nebo hned samotný úvod podél kanálů, to byla bomba,“ chválil za zlatý tým mužů Tomáš Lisec.

Do krušnohorské výzvy odstartovalo ve třech vlnách na sedm set běžců, což je oproti loňsku výrazný nárůst. „Máme z toho radost. Běžci jsou zvyklí se spíše hlásit dopředu on-line, ale tentokrát se přihlásilo velké množství lidí i na místě a ohlasy po změnách na trase jsou jen pozitivní,“ je spokojený Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva, který si dokonce sám aktivně „střihl“ krátkou trasu Short. „Souhlasím, že trasa se Tomášovi povedla a samotného mě přiměla se rozběhnout. Bolelo to, ale musím uznat, že to bylo očistné. Už bych skoro zapomněl na to, jaké to je, když úspěšně doběhnete do cíle. Máte čistou hlavu, ale těžko se to popisuje, musíte to prožít. Může to být další výzva pro všechny,“ pronesl spokojeně Zitta, někdejší profesionální cyklista.

Nejkratší trasu si se Zittou proběhl i samotný ambasador Tomáš Bystřický

„Pavla jsem ale viděl jen na startu,“ usmál se Bystřický, který jen potvrdil své běžecké kvality a vlastnoručně navrženou trať také vyhrál. „Ceny jsem samozřejmě věnoval do tomboly,“ nenechal nikoho na pochybách Bystřický.

Že ale Rock Point – Horská výzva je závodem otevřeným široké veřejnosti, potvrzují třeba vítězné ženy na krátké trase – duo My v běhu – Klára Lapková a Barbora Suchá z Loun. „Jsme na Horské výzvě poprvé. Trochu společně běháme, a tak jsme se rozhodly dát Výzvu a ono to takhle parádně dopadlo. Vůbec jsem netušily, do čeho jdeme. Letos jsme si ještě naplánovaly Krkonoše,“ pronesla usměvavá Klára Lapková, když se před startem svěřila, že příští rok chtějí stůj co stůj vyzkoušet královskou trasu Long.

Rock Point – Horská výzva má ale také benefiční ráz

Mimo trojice soutěžních tras je nedílnou součástí také charitativní nesoutěžní Pochod s Mixitkou, jehož polovina startovného je věnovaná vždy vytipovanémudětskému pacientovi. Na Božím Daru se šlo pro Matěje Židlického postiženého angelmanovým syndromem. „Také díky citelnému příspěvku od firmy Synlab jsme na léčbu mohli předat celkovou částku 18 953 korun,“ podotkl Zitta.

Další, tedy v pořadí již třetí zastávka seriálu, se jde za tři týdny na Šumavě. V Železné Rudě se běžci sejdou 21. – 22. července a jejím ambasadorem je znovu Tomáš Bystřický. „Opět se nám povedlo ji očistit od asfaltových úseků a je připravena nová atraktivní trať, ale budu rád, když se o tom každý sám přijde přesvědčit. Už teď se těším na ohlasy,“ uzavřel pozvánkou druhý díl ambasador Tomáš Bystřický.

Výsledky

Long celkově muži

1. Vlastimil Vágner (dogtreking)  07:55:58

2. Medaři – David Kopal + Tomáš Lisec  08:22:41

3. Laky team – Radek Steklý + Štěpán Kotrba  08:44:25

Long celkově ženy

1. Zmiky a Fridex – Petra Koudelková + Kateřina Koudelková  10:37:50

2. Dominika Slavotínková (dogtreking)  11:17:17

3. Fail trail – Ruby Mizon + Kateřina Žizková  11:20:36

Long celkově mix

1. Masajové z Ostrova – Gabriela Marková + Petr Jánský  09:16:38

2. Laky team – Zuzana Hofová + Petr Vltavský  09:31:58

3. SRTG Brno – Roman Němec + Martina Dvořáková  09:39:21

Half celkově muži

1. Jan Žaloudek  03:53:55

2. Petr Kozák  03:56:41

3. Lukáš Zíka  03:58:26

Half celkově ženy

1. Veronika Martínková  04:35:51

2. Radka Faltusová  05:02:08

3. Lucie Pichrtová (dogtreking)  05:18:33

Half celkově mix

1. BOOTCAMPS – Petr Soukup + Linda Hájková  04:51:21

2. Nezastavitelní poníci – Simona Valášková + Petr Valášek  05:46:19

3. Familien Ausflug – Pavel Pustina + Eva Fousová  06:16:18

Short celkově muži

1. Tomáš Bystřický  01:23:14

2. Michal Vokrouhlík  01:29:24

3. Tomáš Hlaváč  01:30:16

Short celkově ženy

1. Jaroslava Marešová (dogtreking) 01:44:30

2. Eva Nduwimana  01:47:06

3. Martina Kabilová  01:55:46

Short celkově mix

1. Rock Point nahoře bez – Tereza Havlíková + Jan Kymlička  02:04:57

2. Spona Teplice – Lukáš Heřman + Helena Souchová  02:10:01

3. Draci z Vysočiny – Martin Hečko + Dana Hečková  02:13:29

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: