Trailový běh Žďárskými vrchy Saar Challenge se uskuteční v sobotu 24. září

Trailový běh Žďárskými vrchy Saar Challenge se uskuteční v sobotu 24. září

Měsíc po úspěšném srpnovém silničním Hlineckém půlmaratonu se do tohoto města na Chrudimsku sjedou příznivci běhání v terénu. V sobotu 24. září se uskuteční druhý ročník trailového závodu Saar Challenge.

Stejně jako vloni budou v okolí Hlinska připraveny tři trasy

Stejně jako vloni budou v okolí Hlinska připraveny tři trasy, a to o délce 64, 39 a 21 kilometrů, na všech jsou pro muže i ženy vypsány tři věkové kategorie. Každá trasa má samostatný start, s hodinovými rozestupy. Navíc na trati Long – 64 km je vypsána i soutěž dvojic, a to pro kategorie muži, ženy a mix.

Vloni startovala na všech tratích necelá stovka vytrvalců, letos je již nyní tento počet v přihláškách překročen, online registrace za výhodnější startovné končí 9. září. Možné je přihlásit se i v den konání závodu.

Ačkoliv se jedná o jedno z nejkrásnějších míst naší země, cíleně sem zavítá jen málokdo

„Žďárské vrchy jsou mou srdcovou záležitostí. Ačkoliv se jedná o jedno z nejkrásnějších míst naší země, cíleně sem zavítá jen málokdo“, říká ředitel závodu Jakub Jaroš a dodává: „Saar Challenge nabízí tři trasy, které se od sebe liší svou délkou a obtížností. Nejdelší a nejextrémnější je dlouhá 64 kilometrů. Závodník při ní nastoupá více než 1 350 výškových metrů a pokoří nejvyšší místa Žďárských vrchů. Samozřejmě i ten nejvyšší – pověstných Devět Skal.“

Vloni vyhrál hlavní závod jičínský padesátník Ivan Šmíd za 6:12 hodiny. V letošní startovce je vloni druhý Zdeněk Koblic, kterého o prvenství připravila chyba na trati a letos je nažhaven ji odčinit. Nejlepší žena – Jana Ryantová dala 7:06. Half, 39 km, vyhrál legendární atlet, čtyřicátník, Miloš Kratochvíl z pardubické Hvězdy a Tereza Procházková z Ořechova. Krátkou, Short, Ondřej Kafka a domácí Jana Klinecká, druhá byla Jitka Kalná, jejíž manžel Petr byl druhý na Halfu.

I letošní pohled do startovní listy nabízí široký rozptyl výkonnosti

Je v ní třeba manželská dvojice Nádherových z Hradec Králové Výkonností běžec Petr si dává dlouhou trať a jeho manželka, která běhá opravdu pro radost, ale už zvládla třeba dát dvakrát přeběh přes Králický Sněžník, je přihlášena na Short. Zde bude startovat i další výborná „rekreační běžkyně“ nad 45 let, v minulých týdnech úspěšná na několik středních triatlonech, Jana Janouchová rovněž z hradeckých rovin. Z nedalekých Křižanovic přijede Marie Tesařová, pravidelná účastnice vysočinských běhů ve Víru.

„Čekejte krásnou trať, dobré občerstvovačky, kvalitní systém kontrol, pěkné zázemí a rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se mohli se soupeři adekvátně poměřit. Navíc stravu bude zajišťovat jídelna Pohanka – expert na správnou výživu, která je nejen zdravá, ale fakt dobře chutná,“ dodává ředitel závodu.

Hlavní cenu pro absolutně nejrychlejšího běžce a běžkyni na dlouhé trase poskytla firma AUTO IN. Jedná se o víkendové zapůjčení automobilu Ford. Ceny pro vítěze v jednotlivých kategoriích poté poskytla firma Royal Bay a Medailenazed.cz

Propozice závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: