Transylvania 100 K, unikátní a náročný závod po stopách drákuly + kvalifikační závod na UTMB

Transylvania 100 K, unikátní a náročný závod po stopách drákuly + kvalifikační závod na UTMB

Transylvania Ultratrail slibuje zajímavý závod v Rumunsku. Náročné trailové trasy měří 30, 50 a 100 km a zavedou vás na místa, kam jste si možná ani nemysleli, že se dostanete.

Také patříte mezi běžce, kteří mají běhání jako formu relaxu a odreagování se od neustáleho shonu a stresu města nebo v práci? Pokud ano a máte rádi hory a chtěli byste se pořádně otestovat, pak je Transylvania Ultratrial práve pro vás. Možná jste si už vyzkoušeli několik závodů v Alpách, a tak jste si jistě všimli, že v Alpách je sice větší podpora v podobě základny fanoušků, na druhou stranu se ale neustále pohybujete blízko civilizace. Na rozdíl od těchto závodů Transylvania ultratrail slibuje krásné výhledy, obtížné podmínky a trasu panenskou přírodou, kde vás nebudou rušit výdobytky moderní civilizace v podobě turistů a lanovek.

Závod nabízí hned čtyři trasy, nejkratší na 20 km následovaná 30 km, 50 km a královskou trasou na 100 km.

Kvalifikační závody na UTMB

Logo Transylvania

Transylvania Ultratrial navíc patří mezi kvalifikační závody pro všechny 4 závody ze slavné a prestižní serie Ultra Trial du Mont Blanc (UTMB, CCC, OCC, TDS). Zaběhnutím si jednoho ze závodů můžete získat 2,3 nebo 5 bodů, podle zvolené trasy.

Závod startuje 20. května se startem i cílem přímo na slavném hradě Bran, opředeným legendami o hraběti Drákulovi. Trasa slibuje točité trailové stezky starověkými stezkami, náhorními plošinami a návětrné hřebeny Bucegského pohoří. Krom toho vede trasa přes překrásné jezero Bolboci a mnohé další skvosty.

Před a nebo po závodě je navíc možné navštívit blízké truristicky atraktivní lokality jako je vesnička Brašov, pevnost Rasnov, přírodní rezervaci pro medvědy v Zamesti, hrad Sinaia nebo Busteni.

Důležité je nepodcenit povinnou výbavu mezi kterou patří i kompas a GPS, základní potřeby pro první pomoc, píštělka pro přivolání pomoci a foliová nebo termo přikrívka pro případ nouze.

Registrace jsou otevřeny a je možné se registrovat pro solo závody na 20 a 30 km, pro trasy na 50 a 100 km je možné se registrovat jako jednotlivec či dvojice.

Více informací a registrace najdete na oficiálních stránkách závodu: http://www.transylvania100k.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: