Transylvania 100 – nádherný extrém v srdci rumunských karpat

Transylvania 100 – nádherný extrém v srdci rumunských karpat

Ještě nemáte běžecké a cestovatelské plány na květen 2020? Přinášíme Vám inspiraci na jedinečný závod v Rumunských Karpatech – Transylvania Ultra trail. Tento závod se pro mnohé české i slovenské běžce stává stále víc populárnější především díky nevšedním zážitkům, a tak se i letos můžeme těšit na početné zastoupení našich ultra běžců.

Letošní 7. ročník závodu s nádechem východní horské divočiny se bude konat 16. května 2020. Registrace už je od podzimu otevřená, ale stále ještě pár míst zbývá. Co si pro vás pořadatelé chystají?

Start přímo pod hradem Bran

Už tradičně je celé zázemí závodu umístěno do podhradí impozantního Draculova hradu Bran ve stejnojmenném městečku, které se nachází cca 150 km severozápadně od Bukurešti. Bran se rozprostírá na úpatí 4. nejvyššího pohoří Rumunska – Bucegi, s dominantním vrcholem Vârful Omu 2.505 m. Právě přes vrchol Omul vede nejdelší královská trasa závodu Transylvania Ultra, a to rovnou dvakrát! Stupeň obtížnosti trasy nezlehčuje ani to, že ještě v květnu se v těchto horách nachází stále velké množství sněhu, které vám cestu do cíle dokáže pěkně znepříjemnit.

Souhrnně si můžete vybrat z 5 nabízených tras.

Nejdelší – 100 km s převýšením 6 444 m, startuje v 5 hodin ráno a běžcům poskytuje časový limit 31 hodin.

80 km a téměř 5000 m nastoupáte v druhé nejdelší trase, tady je časový limit 24 hodin. I na této distanci pokoříte nejvyšší vrchol, ale jen jednou, což může být pro mnohé z nás dostačující. Neprohloupíte ani 50 km distancí a +3 320 up s limitem 15 hodin. Samozřejmě s nejvyšším vrcholem including. Další doplňující trasy jsou 30 a 20 km.

Za zmínku stojí bezchybná organizace, s každým pořadatelem/dobrovolníkem se bez problémů domluvíte anglicky. Nabídka občerstvovacích stanic je bohatá a splní požadavky i náročnějším stravníkům. Přímo v Branu se nachází turistický kemp, nabízející kvalitní služby i přilehlé restaurace. Mimo jiné zde není problém sehnat ani příjemné ubytování přes booking.com nebo Airbnb.

Oficiální stránky

Registrace

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: