Už v neděli! Podpořte Ukrajinu, poběžte za mír

Už v neděli! Podpořte Ukrajinu, poběžte za mír

Ukrajinci chtějí poděkovat českému národu za pomoc, a proto připravili běžecký závod, kulturní program a ukrajinský boršč.

Už v neděli 15. května se v parku Letná v Letenských sadech uskuteční běžecká a kulturní akce „Běh míru pro Ukrajinu“. „Sportovci z celého světa, přidejte se k nám, poběžíme za mír! Udělejte dobrou věc,“ říkají organizátoři, kteří pochází přímo z Ukrajiny. Předpokládá se, že účastníci budou široká veřejnost a cizinci z celého světa, tím se propojí světy sportu. „Ukážeme světu naše hvězdy za běhu. Chceme ukázat, že my stojíme za Ukrajinou, že Praha a sport stojí za Ukrajinou. Na základě hromadných žádostí od sportovců a obyčejných lidí pořádáme mírovou sportovní akci na podporu Ukrajiny,“ dále uvádějí.

Jak je z názvu patrné, jedná se o charitativní běh pro dobrou věc – vybrané startovné putuje na podporu Ukrajiny a humanitární pomoc obětem války. Jedná se o celodenní sportovní charitativní neděli pro každého. Ukrajinci chtějí poděkovat českému národu za pomoc, a proto připravili doprovodný program s poznáním ukrajinské kultury a ukrajinský boršč.

Jaké tratě organizátoři připravili?

  • 60 m – kategorie Drobotina do 4 let
  • 300 m – kategorie Přípravka do 8 let
  • 1 okruh 1,7 km – kategorie 1. STUPEŇ ZŠ do 11 let
  • 2 okruhy 3,4 km – kategorie 2. STUPEŇ ZŠ do 15 let
  • dospělé závody: libovolné 5 km, 10 km

Registrace probíhá na www.evrosen.cz, více informací také na Facebooku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: