Vietnam mountain marathon 2019 – drsný závod v srdci hor Severního Vietnamu

Vietnam mountain marathon 2019 – drsný závod v srdci hor Severního Vietnamu

Seznamte se s jedním z nejnáročnějších běžeckých závodů ve Vietnamu! Vybrat si můžete délku 10 km, 15 km, 21 km, 42 km, 70 km či 100 km ve velkolepé horské oblasti severního Vietnamu. Letos se koná 20. – 22. září a stále se lze přihlašovat. Přibližně 3 500 běžců si vychutná výhledy na krásná zlatavá rýžová políčka v období sklizně.

Bude sdílet stezky s vodními buvoly a etnickými menšinami. Malé polní cesty a úzké cesty je zavedou na majestátní hory a do míst, kam obvykle chodí pouze místní obyvatelé. Každá trasa zahrnuje náročné stoupání, technické seběhy a skutečný pohled na místní život ve vesnicích etnických menšin.  Všechny trasy jsou srozumitelně označeny a k dispozici je i GPX. Na občerstvovačkách bude samozřejmě voda a ovoce. Jakákoliv účast na této jedinečné akci je na vlastní riziko a je nutné se na ni zaregistrovat. Startovné se liší dle zvolené trasy, ale pohybují se v rozmezí cca 35 až 189 USD.

10 km – Horský běh

Nejkratší okruh mohou běžet i mladší účastníci. Trasa začíná v poklidném městě Sapa a vede hlavní ulicí, poté prochází místním menšinovým trhem a nakonec pokračuje ven z města, kde začíná téměř tříkilometrové klesání do známého národního parku Hoang Lien se svými krásnými scenériemi rýžových polí. Těsně před cílem následuje závěrečná výzva – 500m stoupání. Místo 10 km dlouhé trasy, si můžete zvolit trasu 15 km dlouhou, která pouze prodlužuje předešlý okruh.

21 km – Půlmaraton

Tato trasa je velmi náročná, začínající prudkým stoupáním hned po odstartování. Prochází krásnými údolíčky, lesy a nabízí neuvěřitelné pohledy na okolní hory. Po náročném výstupu do výšky přes 1 700 m. n. m. čeká účastníky výhled na rýžové terasy a nejvyšší horu v Indočíně – Mount Fansipan (3 143 m. n. m.)

42 km – Maraton

Účastníci musí být starší 18 let a mít za sebou alespoň jeden půlmaraton. Je to extrémně náročný, ale ohromující horský maraton pro zkušené běžce, který představuje tvrdou výzvu. Trasa vede z vyšlapané cesty až do oblastí, které málokdy navštíví někdo jiný než místní obyvatelé. Zahrnuje úseky ve výšce až 2 300 m. n. m.  a tak není divu, že jsou zde panoramatické výhledy na hory, včetně Fansipanu.

70 km – Ultramaraton

Opět se jedná o extrémně náročný běh. Po rovném startu se sestupuje do krásného údolí , přes řeku tekoucí z Fansipanu a přes rýžová pole až do malé vesničky. Následuje dlouhé stoupání do nejvyššího bodu na trati ve výšce kolem 2 300 metrů.  Po sestupu s úchvatnými výhledy na Ta Phin se běžci vydají na novou cestu, kde je čeká neslavný výstup Silverstone po strmých stezkách, ale odměnou jim budou ta nejlepší panoramata.

100 km – Ultramaraton

Nejnáročnější 100 km dlouhá trasa je určena pouze pro zkušené běžce, kteří již absolvovali alespoň 1 ultra maraton. Jedná se o opravdu náročný ultra maraton, který zahrnuje všechny možné typy terénu, který oblast nabízí. Poté, co se seběhne dolů do oblasti Ban Ho a podél řeky Nam Cang, nastává náročné stoupání, kde se běžci napojí na 70 km trasu.

TIP: Vydejte se na poznávací zájezd do Vietnamu. Můžete poznat domorodé kmeny v Sapě, unikátní trhy v Hanoj, trhy v Mekongu nebo plavbu zátokou Halong.

Povinná výbava účastníků ultramaratonu

Každý běžec, který se zúčastní 70 a 100 km maratonu, s sebou musí mít minimálně 1,5 l vody, silnou čelovku, náhradní baterie, elektrolyty, rezervní jídlo, energetické tyčinky a podobně. Dále také dostatečnou hotovost na dodatečný nákup věcí na doplnění energie v místních vesnicích, píšťalku, mobilní telefon ve vodotěsném krytu, pláštěnku a základní lékárničku,  jako kompresní obvaz či antiseptický krém.

Dalším zajímavým vietnamským maratonem, který se ale letos již uskutečnil, je Vietnam Jungle Marathon neboli maraton v džungli, konkrétně v přírodní rezervaci Pu Luong, jenž je domovem vesnic s menšinami, trasy vedly prastarou džunglí, kolem vodopádů, pulzujících rýžových políček a stoupajících vápencových štítů. Vietnam tedy může být zajímavým místem, kde si změřit své síly a překonat hranice, ať už v majestátních horách či v divoké džungli.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: