Virtuální Hannah Pilsen Trail 2020

Virtuální Hannah Pilsen Trail 2020

Korona nekorona, organizátoři Pilsen Trailu se nevzdali a uspořádali virtuální závod i v době nouzového stavu. Od tratí dětských na půl kilometr a kilometr si běžci mohli na dálku zazávodit na 11 kilometrové, půlmaratonské i maratonské distanci.

Letošní ročník běhu v přírodě Hannah PIlsen Trail Krkavec se uskutečnil v neobvyklé podobě. Kvůli současnému hygienickému stavu a opatřením se běžel závod pod názvem „Hahhan Pilsen Trail Krkavec individuálně pro zdraví a na pomoc zdravotníkům FN Plzeň“. Tratě 0,5km, 1km, 11km, 21km a 42km byly značné jako při kontaktním závodě a běžci je mohli individuálně v libovolném čase absolvovat ve dnech 14.-17.11 2020.

Ve výsledkové tabulce, kam si účastníci sami v případě zájmu zapisovali výkony, se objevilo nakonec 81 běžců. Podle ohlasů na mediálních sítích i počtu běžců v lese absolvovalo trať ale podstatně více závodníků.
Nejrychlejším běžcem na nejdelší trati 42km přes Chlum, podél obou břehů Berounky a přes Krkavec byl stálý účastník Pavel Vrána v čase 3:12.54. V kategorii žen pak Blanka Šindelářová v čase 4:03,54. Obdiv zaslouží dvojice běžců, která zdolala maraton za 8hodin 39minut.

Absolutně nejlepšího času na trati 21km přes Chlum a podél břehů Berounky dosáhla Petra Šmákalová, která lesem doslova letěla za 1:41,30. Nejrychlejší muži běželi tuto trať o 2 minuty déle.
Závodníci obdrží pamětní medaile, aby zkompletovali sérii třech závodů Hannah Pilsen Trail v roce 2021: Radeč, Letkovská čtyřicítka a Krkavec.
Velké poděkování patří všem závodníkům, kteří se připojili k výzvě pořadatelů v akci „Pomoc zdravotníkům FN Plzeň“. V rámci dobrovolného startovného se vybralo 12.114,45 Kč.
Celá částka bude předána FN Plzeň na další nákup průtokoměrů. Jedná se o nezbytné zařízení pro podávání kyslíkové terapie, která je v případě hospitalizovaných COVID pozitivních pacientů nezbytná. S průběžným růstem počtu těchto pacientů roste i potřeba lůžek vybavených k poskytování této terapie, průtokoměry musí nemocnice tedy průběžně dokupovat. Cena jednoho kusu se pohybuje od cca 1500,- Kč do 3000,- Kč

Závodníci ve výsledkové listině nechávali krásné vzkazy: např.
„Super značená trať, vyšlo krásný počasí! Oproti loňskému ročníku (2h:10) jsem srazil téměř 15 minut, takže spokojenost. Díky že jste to úplně nevzdali!“ nebo „Chtěl bych moc poděkovat za realizaci označení trati a možnosti si ji individuálně proběhnout. Velmi si cením Vašeho přístupu – v době nemožnosti organizování závodů s možností peněžní odměny za čas věnovaný organizátorskému úsilí je přeorientování sportovních akcí na neziskový charitativní rozměr známkou, že máte velké srdce a děláte běžeckou komunitu lepší. Děkuji za inspiraci a přeji Vám mnoho zdaru do dalších ročníků, těším se na ně!“

Pořadatelé Pilsen Trail přejí spousty šťastně a zdravě naběhaných kilometrů v přírodě, děkují za přízeň a v roce 2021 se těší na shledání při všech akcích Hannah Pilsen Trail, a to i v kontaktních závodech. Novinkou bude na závod v Brdech přes Prahu a Tok.

Na závěr ještě jeden vzkaz od závodníka:
„Parádní trasa. Díky za organizaci, značení, krásná tratě, cesty i počasí budu se těšit příště.“

Foto a výsledky na
www.pilsentrail.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: