Vítěz Skyrunner Italia Series 2016 a 2017 dorazí na Perun SkyMarathon!

Vítěz Skyrunner Italia Series 2016 a 2017 dorazí na Perun SkyMarathon!

V sobotu, 5. května již tradičně na Czech Energy Team Perun SkyMarathonu, mistrovství ČR ve SkyMarathonu, opět změří síly česká skyrunnignová elita i hobby běžci, letos se dokonce chystá i vítěz Skyrunner® Italia Series 2016 a 2017 Luca Carrara.

Czech Energy Team Perun SkyMarathon jako první skyrunningový závod ohlásil finanční odměny

S novým partnerem a sponsorem našeho nejstaršího závodu Perun SkyMarathon společností Czech Energy Team se leccos mění. A je fajn, že k lepšímu.

Czech Energy Team Perun SkyMarathon jako první skyrunningový závod ohlásil finanční odměny pro první tři muže a ženy. A nyní opět jako první již se známkou ISF Qualified Race Label přivítá na startu top běžce ze země, kde se skyrunning narodil, z Itálie.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Na start Czech Skyrunning Championship v SkyMarathon se letos postaví vítěz Skyrunner® Italia Series Ultra z roků 2016 a 2017 a druhý v celkovém pořadí v roce 2017 Luca Carrara. Luca je pro rok 2018 v reprezentačním výběru Itálie a je tak možné, že se s ním naši běžci potkají i na zářijovém World Skyrunning Champs ve Skotsku.

Tento letos 41 letý italský běžec má za sebou celou řadu výborných výsledků, vítězství a podiových umístění. Jeho aktuální ITRA index je 846, když pro srovnání Jirka Čípa jako nejvýše postavený český běžec má zde hodnotu tohoto indexu 836.

Pečtěte si také článek o chystaných novinkách Perun SkyMarathonu 2018 a největších favoritech.

Představme si tedy Lucu pomocí jen stručného výběru jeho výsledků.

Již v letošním roce má na svém kontě v italských závodech od 20km do 57km dvě vítězství a tři druhá místa. V roce 2017 kromě vítězství v Skyrunner® Italia Series Ultra a druhého místa absolutně, zvítězil také v SALOMON TRAIL TOUR ITALIA. Celkem zvítězil v 18 závodech a v dalších 11 byl na podiu. Z těch známějších závodů zvítězil například na Valtellina Wine Trail, Valchiavenna Skyrace, Gran Trail Orobie, Ultra Trail Mugello.

Podobě úspěšný byl i v roce 2016, kdy se mu podařilo rovněž zvítězit v Skyrunner® Italia Series Ultra. Na nejvyšší stupeň podia v roce 2016 vystoupil stejně jako v roce 2017 v 18 případech a v dalších pěti doběhl druhý nebo třetí. Stal se i mistrem Itálie na FIDAL – CAMPIONATO ITALIANO TRAIL LUNGO (Trail Sacred Forests). Opět z těch známějších závodů zvítězil například na Morenic Trail, Belladormiente Skyrace, Ultra Trail del Mugello.

Bez zajímavosti asi není i srovnání s našimi běžci při jeho startu na Limone Xtreme SkyRace® v roce 2016, kde doběhl na pěkném 15. místě v čase 2:58:13. v tomto roce zde z našich startovali například Ondra Fejfar (24/3:04:18), David Novák (58/3:24:40) nebo Olda Kokošek (76/3:33:36).

Věřím, že účast Lucy bude pro naše mistrovství pěkným oživením a že dá mnoha našim běžcům možnost srovnat se s výborným běžcem z vysokých hor i v našem prostředí. Věřím také, že účast Lucy může být i dobrou motivací pro některé naše běžce, kteří ještě nejsou ve startovce, k startu na Perunu. Registrace stále běží.

/Originál článku vyšel na stránkách České skyrunningové asociace, CZSA/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: