Vydařený první ročník TRAIL SÁZAVA vyhrála Zuzana Krchová a Vojtěch Kettner

Vydařený první ročník TRAIL SÁZAVA vyhrála Zuzana Krchová a Vojtěch Kettner

V sobotu 24. června se konal první ročník  běžeckého závodu TRAIL SÁZAVA, který doprovázelo letní počasí, plná kapacita a hlavně rozmanitá trať, kterou si běžci velmi pochvalovali.

Myšlenka závodu byla připravit pro běžce závod, který bude doopravdy trailový, tedy ideálně zcela bez asfaltu a bude pro běžce atraktivní také doprovodným programem a službami v místě závodu. Jak byla naplněna?

Jak vypadala trať závodu? Podívejte se sami na VIDEO TRASY TRAIL SÁZAVA. 🙂

Očekáváná předpověď parného dne se meteorologům naplnila, a tak od začátku pořadatelé věděli, že vody a občerstvení bude potřeba více, než plánovali. Navíc již předem naplněná kapacita poukazovala na to, že o závod bude velký zájem i v den závodu.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Rozcvička, hlídání dětí, FANDÍCÍ TÝMY a RAKVIČKA V CÍLI 🙂

Závodní den začal společnou rozcvičkou se Zuzkou Krchovou, fyzioterapeutkou a hlavně reprezentantkou ČR ve skyrunningu. Samotný závod odstartoval v 10:00 krátkou tratí na 10 km s převýšením 300 metrů. O deset minut na trať vyrazilo početné pole závodníků na 15,2 km se slušným převýšením 550 metrů. Ty čekala rozmanitá trasa – výběh na Medník, krásné trailové cestičky, louky, lesy, brod a také spousta šišek na trati. 🙂 Trasa byla pro některé malinko techničtější, ale stále krásně běhatelná.

Kromě přírodních krás běžce na trati podpořili také fandící týmy – každý závodník měl totiž barvu čísla podle toho, jaké fandění preferoval – na výběr měl negativní nebo pozitivní – hádejte, co bylo žádanější?:) V cíli pak na každého čekala rakvička (z cukrárny) a občerstvení + stánek s vynikajícím jídlem z restaurace Klub cestovatelů.

Jako bonus bylo pro všechny starostlivé rodiče připraveno hlídání dětí v zázemí závodu, kterého s nadšením spoustu rodičů využilo.

Ustavující rekordy trati od Krchové a Kettnera

A jaké jsou ustavující rekordy? Do cíle se na 10 km trati jako první dostal Filip Krejčí z týmu Ušandy ušatý, který trať zvládl za krásných 40 minut a 56 vteřin. Hned za ním následovala také první žena, Petra Kotlíková, která doběhla v čase 44 minut a 50 vteřin. Na 15,2km trati roli favoritky potvrdila letos vynikající Zuzka Krchová za Fyzioterapii Fyziokinesis v čase 1:14:57. Mezi muži se stal absolutním vítězem Vojtěch Kettner z OK Kamenice v nádherném čase 1:06:27. A právě jeho čekala v cíli sprcha od organizátora, protože tou dobou už sluníčko začínalo doopravdy nabírat na síle.

Vedro na trati kompenzovala po celou dobu řeka Sázava, která závodníkům nabídla výborné osvěžení přímo v cíli závodu.

„Plná kapacita a spousta pozitivních ohlasů nás neskutečně potěšila. Do prvního ročníku jsme šli hlavně s tím, abychom nabídli lidem to, co na závodech baví nás samotné – krásná trailová trasa, kvalitní zázemí a bohaty program nebjen pro dospělé, ale i jejich ratolesti. Samozřejmě jsme si vědomi některých drobností, které je potřeba napravit a vylepšit. To vše nás motivuje k tomu posunout další ročník k ještě větší dokonalosti.“ komentuje za organizační tým Michaela Gladišová.

Velké závody pro malé závodníky nechyběly!

Děti si na své starty musely sice počkat až do odpoledne, ale o to více si během dne užili vyrábění pomůcek na fandění, samotné fandění dospělým nebo třeba koupání v řece Sázavě. O to více radosti bylo při startu jednotlivých kategorií. Originální byly také názvy jednotlivých kategorií. Nejmladší tygři a tygřice, trykomyši, surikaty a gepardi. Vítězem se ale staly všechny děti a pro každé děcko, které doběhlo do cíle, byla přichystaná medaile. I tak se podívejte na fotografie, jak ostré souboje nám na některých tratích vznikly 🙂

Celý organizační tým děkuje závodníkům za krásně strávený den a už teď se těší na příští ročník!

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODU

Fotografie všech závodníků ze závodu najdete v našich galeriích:

1. Přípravy před startem
2. Start 10 a 15 km
3. Cíl 10:50 – 11:43
4. Cíl 11:44 – 12:06
5. Cíl 12:07 – 12:50
6. Dětské závody
7. Vyhlášení

VÝSLEDKY:

Muži – vlci

1. Vojtěch Kettner, OK Kamenice (1:06:27)
2. Jan Flašar, SK Čtyři Dvory České Budějovice (1:06:39)
3. Tomáš Mach, DHL ITS (1:07:33)

Muži  – masters

1. Daniel Kupidlovský, Stodůlky (1:11:13)
2. Richard Franěk, 3FIT (1:20:05)
3. Vojtěch Kočí, SK BOX Mělník (1:21:12)

Muži – veteráni

1. Michal Živný, Stromovka (1:25:36)
2. Petr Gutwald, Slany (1:45:22)
3. Jiří Kruml (2:20:32)

Muži – legendy

1. Miloš Smrčka, BK Říčany (1:11:15)
2. Jaroslav Gregor, Běchovice (1:28:36)

Ženy – gazely

1. Zuzana Krchová, Fyzioterapie Fyzioknesis (1:14:57)i
2. Tereza Holanová (1:16:37)
3. Daniela Havránková, Kerteam (1:20:07)

Ženy – masters

1. Martina Hampejsová, ŠNECI na MAX (1:25:53)
2. Hana Štefaničová, Triklub Příbram (1:32:50)
3. Dana Fenclová, ak 47 radetice (1:38:01)

Ženy – veteránky

1. Martina Nováková, Slavia Žižkov – Voláč (1:43:46)

Kompletní výsledkynajdete na webu závodu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: