Zaběhni si v Julských Alpách unikátní závod od UTMB!

Zaběhni si v Julských Alpách unikátní závod od UTMB!

Tratě od 10 do 170 km. Úžasná slovinská krajina. Spousta nezapomenutelných příběhů. Stovky až tisíce metrů převýšení. Zaběhni si na začátku září závod Julian Alps Trail Run by UTMB!

Slovinsko se často charakterizuje jako malá zelená země s řadou přírodních skvostů. V jihozápadní části má přístup k Jaderskému moři, na jihu najdete tajemné lesy se zbytky pralesů a v severní a severozápadní části jej pokrývají Alpy, které se tyčí až do výše téměř 3000 m. A právě v tomto přírodním amfiteátru, který je součástí i Triglavského národního parku, budete kroužit velkolepými trasami Julian Alps Trail Run by UTMB.

Kolem Triglavu

Nejdelší trasa, která měří 170 km s převýšením přes 8000 m, obchází Julské Alpy a nejvyšší slovinskou horu Triglav (2864 m n. m.), zavede vás z ikonického údolí Soča přes malebné vrcholy nad jezerem Bohinj až k jezeru Bled. A během hřebenových partií vás bude stále provázet Triglav. Ve druhé části vás čeká výšlap k horské chatě na Stolu (2174 m. n. m.) a poté seběhnete po krásném hřebeni Karawanks, který je považován za jeden z nejúžasnějších trailových úseků ve Slovinsku. Jedná se o více než 20 km dlouhou hřebenovou oblast, která nabízí neuvěřitelné výhledy na Rakousko i nejvyšší vrcholy Julských Alp.

Zařazení do světové série UTMB®

Největší slovinská trailrunningová událost, která v roce 2023 očekává více než 3000 běžců z celého světa, je součástí elitní světové série trail runningu – UTMB® World series. Tato série spojuje přední mezinárodní běžecké akce a nejunikátnější destinace po celém světě. Julian Alps Trail Run by UTMB může být také začátkem vaší výpravy na Mont-Blanc, protože vám pomůže pomoci získat přístup k velkému finále světové série UTMB®.

Výběr z 6 tratí

Ať jste začátečník či zkušeňák, můžete si vybrat z celkového množství 6 rozličných tratí. Jak již bylo zmíněno výše, nejdelší měří 170 km, je označovaná jako královská a proběhnete všechny nejzajímavější kouty Julských Alp. Stokilometrová trasa (převýšení 4800 m) je pro ty běžce, kteří si chtějí užít alpské stezky a objevit dokonalé výhledy na Julské Alpy. Trasa o délce 60 km nabízí skutečné běžecké dobrodružství ze Žirovnice na vrchol Stolu a dále směrem na Kranjskou Goru. Tři kratší trasy – 25 km, 15 km a 10 km jsou pomyslnou okružní trasou kolem Kranjské Gory odkrývající výhledy na vrcholy Julských Alp.

Už na začátku září

Celý program je naplánován na 8. – 10. září, všechny trasy končí v Krajnské Goře, ale jednotlivé starty jsou rozprostřeny do pátku 8. září a soboty 9. září. Více informací najdete na trailrun.si/, registrovat se může zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: