Hahlici Trail 2019 je za námi, první body Kvarner Trails rozdány.

Hahlici Trail 2019 je za námi, první body Kvarner Trails rozdány.

Hlahlici Trail jako součást Kvarner Trails – seriál 6 závodů.

5. ročník tohoto krásného horského závodu proběhl 27. dubna. Trasazávodníky vedla přes nejrůznější vrcholky západního Gorského Kotare, taky známého jako „Grobnik Alps“

Kvarner Trails 2019

Další série Kvarner Trails odstartovala podnikem Hahlici Trail a první body jsou rozdány. Na závodníky čekalo netypicky Chorvatské počasí plné bláta. A pár dnů před starten v oblasti dokonce sněžilo. To ale závod udělalo ještě zajímavějším a na všech tratích byly svedeny nelítostné bitvy. Dalším závodem, kde můžete nasbírat body do série je Rijeka Trail, který startuje už 1. června!

Na výsledky Hahlici Trail a průběžné pořadí Kvarner Trails 2019 koukněte zde:

Trasy

Můžete si vybrat z hned 3 tras o délkách 32, 18 a 12 km.

32 km – Pakelno

Na 32 km zde nastoupáte a sklesáte bez mála 1800 výškových metrů. 8 hodinový časový limit je přívětivý i pro běžce, kteří se opravdu rádi kochají okolními krásami. Start je naplánován na sobotu 27. dubna v 9:00, takže se běžci mohou dosyta vyspat a na startu tak stát čerství. První 3 muži a ženy se můžou těšit na hodnotné ceny sponzorů.

18 km – Vidalj

Středně dlouhá trať o 18 km disponuje celkovým převýšením 967m+. Minimum asfaltu, technický terén a dechberoucí výhledy. Na trati se můžete spolehnout na 1 občerstvovačku a samozřejmě zazímí s občerstvením v cíli. Start je naplánován také na 9:00 a časový limit 6 hodin je dostatečný pro absolvování celé trasy turisticky.

12 km – Obruc

Nejkratší trasa s parametry 12 km a téměř 500 m převýšení je velmi intenzivní zážitek.  V podstatě jde o zdolání jednoho kopce s následným seběhem do cíle. V polovině trasy vás čeká občerstvovací stanice s vodou colou a ionťákem.

Doporučená výbava

Na všech tratích je velmi doporučené s sebou mít toto vybavení:

-píšťalka

-běžecká vesta nebo ledvinka

-0,5l vody

-energie (gely, tyčinky…)

-izotermickou fólii

-mobilní telefon

-lékárničku

Webové stránky závodu

Závod očima naší závodnice Olgy  Krčálové

Hahlici trail je nádherný a nezapomenutelný závod. Velmi technicky náročný, ale v krásném prostředí. Trať nás zavedla na vrcholky hor, horské louky i na pěšinky mezi skalní města. Nabízely se krásné výhledy, které trochu kazilo počasí. Chvílemi nás provázel déšť, bouřka a kroupy, což ovlivnilo i celkový průběh závodu. Podmáčené a kluzké podloží ztížilo již tak náročné seběhy. Organizátoři, zajistili příjemnou atmosféru, výborné značení tratě, dostatek občerstvovacích stanic a perfektní zázemí, kde bylo o běžce po dokončení závodu dobře postaráno. Určitě bych závod doporučila všem, kteří hledají výzvy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: