Prague Park Race v Divoké Šárce nabídne to nejhezčí z krásné skalnaté lokality

Prague Park Race v Divoké Šárce nabídne to nejhezčí z krásné skalnaté lokality

Druhý závod ze série La Sprotiva Prague Park Race se poběží v Divoké Šárce v sobotu 8. června. Opět nabídne dvě tratě, hlavní na 14 kilometrů a kratší na 8 kilometrů.

Závodníci si užijí přírodní park plný lesů i luk

„Závodníci si trasy chválili, takže jsme na nich nic neměnili“, shrnuje za pořadatele Roman Skalský. Na všechny tak znovu čeká závěrečný výběh od Čertova Mlýna.

Kromě vrchařské prémie v závěru závodu si ale závodníci užijí především to nejhezčí z krásné skalnaté lokality kousek od stanice metra Nádraží Veleslavín. Celé údolí Divoké Šárky lemují vysoké skály, mezi nimiž protéká Šárecký potok. Přírodní park je plný lesů i luk, širokých cest i úzkých pěšinek, střídají se kopce a seběhy, a nad tím vším létají letadla na přistání na nedaleké letiště Václava Havla.

Jedná se o trailový závod dlouhý 14 km nebo 8 km, který vede úchvatným prostředím Divoké Šárky v Praze. Více informací o Prague Park Race Divoká Šárka najdete v termínovce.

Na startu se ukáží známá běžecká jména

Po vyprodaném závodě v Průhonickém parku je do Šárky přihlášeno už téměř 250 běžců. Mezi nimi najdeme i loňského vítěze Honzu Janů, který bude bojovat o víkendu v Jánských Lázních o další mistrovský titul v běhu do vrchu. Mezi ženami zatím potvrdila účast Pavla Schorná, která bude chtít také zabojovat na následujícím MČR v běhu do vrchu.

Opět nebude chybět bohatá tombola

Start závodu je od 10:45 hodin v kempu Džbán, před nímž mohou pohodlně zaparkovat ti, kteří nevyužijí blízké MHD. V cíli po vyhlášení čeká bohatá tombola, kde se kromě tradičních hodnotných věcí od partnerů, také poukazu na běžecké boty La Sportiva v hodnotě 3 500 Kč od generálního partnera Hudy, bude nově losovat i soudek piva od nového partnera závodu – pivovaru Svijany. Ten nabídne po doběhu mimo jiné také nealkoholické občerstvení pro řidiče.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: