Závod na 100 km v Plzni zvládli nejlépe Gjemund Sorstad z Norska a Markéta Gruberová + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

Závod na 100 km v Plzni zvládli nejlépe Gjemund Sorstad z Norska a Markéta Gruberová + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

V sobotu 25. října se konal v Plzni tradiční závod na nezvyklé trati 100 km. Součástí tohoto běhu je i vložený závod jak na maratonské, tak i půlmaratonské trati a také 10 km.

Pořadatelé si již každoročně vybírají prostranství ve Štruncových sadech okolo fotbalového stadiónu domácí Viktorky. Ideální rovinatý okruh v délce 1,5 km s minimálním převýšením 1,5 metru přináší vždy kvalitní výkony.

I přes to, že se letošní závod neběžel jako Mistrovství ČR na 100 km, tak se startovní listina hemžila kvalitními běžci

Jelikož se letošní závod neběžel jako Mistrovství ČR na 100 km, tak naši nejlepší běžci v této disciplíně (Orálek, Brunner) dali přednost jiným závodům. Přesto se startovní listina hemžila velmi kvalitními běžci (Sorstad, Velička, Ulma) včetně několika zahraničních účastníků. Na startu se objevila i pětice odvážných žen, která si řekla o veliký respekt již tím, že našla odvahu k tak těžkému závodu. Tyto závody nemají sice hojnou účast, ale odhodlání běžců a běžkyň si zazávodit a zdolat tuto distanci, je obdivuhodné.

Počasí na startu v 8:30 hodin ráno moc přívětivé nebylo (velká mlha a teplota okolo 3°C), ale už okolo 10 hodiny začalo sluníčko vysílat své první paprsky a od té doby se běželo za velmi příjemného slunečného počasí, teploty 14°C a téměř bezvětří. Po uplynulých deštivých a chladných dnech to mnohé závodníky sice překvapilo, ale na trati si s touto situací samozřejmě poradili. Mnohdy se totiž stane, že při tak dlouhém závodu se vystřídá několik různých počasí.

Hned po startu se na čele ustálila skupina běžců vedená Gjemundem Sorstadem z Norska

Hned po startu se na čele ustálila skupina běžců vedená Gjemundem Sorstadem z Norska, který nakonec zvítězil ve velmi dobrém čase 7:49:04 hodin. Za ním se strhla bitva o druhé místo. Ondřej Velička porazil ve finiši Zbyňka Vondráka o pouhou 1 minutu a 15 vteřin, což je v tak dlouhém závodě docela rarita. V ženské kategorii se z vítězství radovala Markéta Gruberová z Kladna v čase 9:37:45 hodin.

Vložené závody maratonu, půlmaratonu a na 10 km trati také neměly velkou účast, což ale nic nemění na úsilí, které závodníci do samotného závodu dali. Asi největší a nejnapínavější souboj se odehrál při maratónském závodě v kategorii mužů. Vítěznému Michalu Kovářovi z Unhošti chybělo jen 43 sekund k pokoření tříhodinové hranice, ale i tak je čas 3:00:43 hodin výborný. V závěsu za ním doběhl druhý Pavel Sedlák z Ostravy a třetí Tomáš Bláha z pořádajícího oddílu Marathon Plzeň. Ženský maraton ovládla Veronika Svobodová z Varnsdorfu v čase 3:55:35 hodin.

Závěrem lze říci, že všechny závody, které se v rámci běhu na 100 km v Plzni uskutečnily, měly dobrou úroveň a výkony všech účastníků lze jen pochválit. Ono není jednoduché, po dlouhé a náročné běžecké sezóně, ještě najít zbytky sil a odběhnout skvělý závod. Tady se to podařilo všem, kteří se postavili na startovní lajnu, a odběhli některý z uvedených závodů.

Fotogalerie s fotkami všech závodníků ke stažení

1. fotogalerie – 1. část

2. fotogalerie – 2. část

3. fotogalerie – 3. část

Výsledky v hlavních kategoriích:

100 km muži

1. Gjemund Sorstad (Norsko)

2. Ondřej Velička

3. Zbyněk Vondrák

100 km ženy

1. Markéta Gruberová

2. Jana Šindlerová

3. Renata Horáková

Maraton muži

1. Michal Kovář

2. Pavel Sedlák

3. Tomáš Bláha

Maraton ženy

1. Veronika Svobodová

3. Darina Doubková

Půlmaraton – muži

1. Lukáš Friedl

2. Robert Heran

3. Stanislav Šrámek

Půlmaraton – ženy

1. Markéta Moulisová

10 km muži

1. Jaroslav Váňa

2. Miloš Petr

3. Petr Janový

10 km ženy

1. Ida Kubrová

2. Šárka Vančurová

3. Zlata Lukášková

Celkové výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: