Zažij ten pravý kros v srdci Beskyd – Ostravický kros startuje už 19. října

Zažij ten pravý kros v srdci Beskyd – Ostravický kros startuje už 19. října

V sobotu 19. října se na Ostravici střetnou přespolní běžci z celé republiky na 3. ročníku Ostravického krosu! Budeš u toho?

Závod je určen pro širokou veřejnost. Přihlásit se tak můžou jak elitní atleti tak široká veřejnost a hobby běžci.

Kros v jeho ryzí podobě

Jde o starý dobrý přespolní běh. Celý závod bude probíhat v areálu golfového hřiště na Ostravici po travnatém povrchu a přeběhy mostků jsou překryty tartanem – tretry tedy nejsou problém.

Mužský závod je vytyčen na 8 km, ženy poběží 6 km. Samozřejmostí jsou i doprovodné závody pro děti od 300 m pro ty, kteří se zrovna naučili chodit až po 2 km pro malé atlety.

Každý, kdo závod zvládne dostane originální dřevěnou finisherskou medaili s logem závodu. Ti co závod zvládnou nejrychleji dostanou užitečné ceny, které opravdu nebudou ležet doma v koutě. Pro ty pomalejší je připravena tombola.

Loňský ročník vyhrál Jan Friš, který zdolal osmikilometrovou trať v čase 26:38 min., mezi ženami se s šestikilometrovou tratí nejlépe popasovala Aneta Chlebíková v čase 21:47min.

Pozor, online registrace končí 12.10.!

Mrkněte na web závodu nebo video z loňského ročníku…

Propozice

Pořadatel: Podlysáci z.s. ve spolupráci s obcí Ostravice a AK SSK Vítkovice

Datum: 19.10.2019

Místo: Golf & Ski resort Ostravice

Trať: 8 km muži, 6 km ženy

Přihlášky: Kategorie hlavního závodu juniorky, junioři, ženy a muži online na webu www.ostravickykros.cz od 1.července do 12.října (měření čipy) nebo na místě za zvýšené startovné. Závody mládeže se přihlašují na místě v den závodu.

Přihlášky na Mistrovství Moravy a Slezska (kategorie žactva, dorostu, juniorů a dospělých) – přihlašují atletické kluby a oddíly na webu ČAS www.atletika.cz od pondělí 7.října do čtvrtku 17.října 2019 do 20.00hod. Přihlášky v den závodu nejpozději hodinu před startem první disciplíny MMaS. 

Startovné: hlavní závod: 200,- online, 250,- na místě, závody mládeže 30,-

Startují: Muži a ženy, junioři a juniorky, dorostenci a dorostenky, starší žáci a starší žákyně, mladší žáci a mladší žákyně. Mimo MMaS přípravka, minipřipravka a benjamínci.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: