Zbývá posledních 100 volných míst na ČEZ City Cross Run Prague

Zbývá posledních 100 volných míst na ČEZ City Cross Run Prague

Již druhý ročník unikátního běžeckého závodu ČEZ City Cross Run, který své účastníky provede přes pražské parky, zahrady, vinice a sady, vystartuje už v neděli 18. října.

Na běžce bude čekat stoupání na Petřín, seběh Jelením příkopem, výhled z Letné, průběh Stromovkou a botanickou zahradou. Cíl 16 kilometrového závodu se bude stejně jako vloni nacházet v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Zbývá posledních 100 startovních čísel.

Účastníci se mohou těšit nejen na unikátní trasu, ale i na bohatý doprovodný program

Ač závod svým profilem (442 m převýšení) spadá spíše mezi ty náročnější, neměl v minulém, premiérovém roce o účastníky nouzi. Kapacita byla zcela zaplněna a trasu tak zdolalo na 1 000 běžců. ,,Běhám již více než 30 let, ale dovolil bych si říct, že takových závodů, jakým byl ten dnešní, jsem mnoho nezažil. Pochvala patří jak organizaci, tak výběru samotné trasy, která byla naprosto úchvatná,” vyzdvihl pozitiva závodu účastník loňského ročníku Ondřej Zubec. V letošním roce se proto pořadatelé rozhodli kapacitu navýšit až na 1 500 závodníků.

Ti se mohou těšit nejen na unikátní trasu, ale i na doprovodný program, který na ně bude čekat v cíli. Energii doplní na City Cross Food Festivalu, děti ji naopak vydají v připravených soutěžích dětského programu. Chybět nebude ani živá kapela či promítání fotografií a videí ze závodu.

Na start závodu se stejně jako loni postaví česká běžecká špička.

Účast přislíbil například Vítek Pavlišta či Petr Pechek. Na start se dostaví i zástupci dalších sportovních odvětví. Poměřit se tak můžete s vodáky Vítkem Přindišem, Lukášem Rohanem či čerstvým mistrem světa ve vodním slalomu Jirkou Prskavcem. Za ženy to pak bude například mistryně světa v kanoistickém maratonu Anna Kožíšková.

Všechny důležité informace a registraci najdete na stránkách závodu www.citycrossrun.cz

Propozice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: