Ze života klubu: Báječné ženy v běhu

Ze života klubu: Báječné ženy v běhu

V říjnu jsme odstartovali novou rubriku. Ze života klubu. Představujeme jednotlivé týmy, jak fungují nebo kterých závodů se účastní. Dnes představujeme klub Báječné ženy v běhu.

Modré tričko, úsměv od ucha k uchu a na zádech napsané motto “Když běžíš, tak krásníš”. Říká vám to něco? To jsme přece my – Báječné ženy v běhu!  Prosíme mužské čtenáře, aby neodbíhali od monitorů, neboť naše řady netvoří pouze ženy, ale i spousta mužů a dětí napříč všemi věkovými kategoriemi. Jsme parta lidí, které spojuje nejen běhání, ale celá škála sportovních aktivit a především pozitivní přístup k životu. Klub vznikl v létě 2013 a ustavující členská schůze se konala 31. 8. 2013. Náš klub je rovněž členem Českého atletického svazu.

Jsme unikátní v tom, že jsme „všude zdejší“. Máme členy nejen ve všech koutech České republiky, ale i za hranicemi. Společně se setkáváme na závodech, společných akcích a naším interním poznávacím znamení je právě vlastní stylové modré sportovní oblečení. Každý týden máme společný běžecký trénink na dráze v Praze 4. Několikrát jsme vyrazili i za hranice a zúčastnili se třeba Mezinárodního maratonu míru v Košicích nebo Beaujolais maratonu ve Francii.

Náš klub má i vlastní oddíl orientačního běhu, který můžete na závodech potkat v krásně zelených tričkách a nezalekne se jen tak nějakého hustníku. Naše Báječné orientační ženy jsou rovněž zapsány v ORISU a jsou členy Českého svazu orientačních sportů. Nezapomínáme ani na naši budoucnost a s našimi malými atlety máme pravidelně jednou týdně v Krčském lese v Praze běžecký trénink. Náš oddíl s názvem Báječné děti v běhu navštěvují menší děti a společně se za každého počasí vydáváme do místního lesa protáhnout těla formou pohybových her.

Pokud byste i vy rádi oblékli náš slušivý dres, pak vězte, že máme dokonce i vlastní kolekci oblečení, kterou neustále obohacujeme o nové kousky. Náš obchůdek je nejen v online formě, ale na námi pořádaných akcích máme i stánek.

Každý rok pořádáme nebo spolupořádáme několik závodů. V dubnu v Krčském lese pořádáme Modroběh, což je nesoutěžní běh pro děti i dospělé s mapou na podporu osvěty autismu. Celý výtěžek z této akce jde na konto konkrétního dítěte s poruchou autistického spektra. Na podzim pro naše malé závodníky pořádáme opět v krčském lese Závod s časem o pirátský poklad.  Vrcholem sezony je pak překrásný Vinařský maraton ve Velkých Bílovicích, který se koná vždy poslední říjnovou sobotu a závodníci si mohou zvolit maratonskou, půlmaratonskou distanci nebo si kilometry rozdělit mezi štafetu. Dále pak spolupořádáme T-mobile olympijský běh na Ladronce, Valašský hrb nebo Jesenický maraton.

Kromě tohoto všeho realizujeme i vlastní běžecké soustředění nebo Báječný ples. Ale samozřejmě aby to vše nebylo jen o běhání, tak dokážeme odložit běžeckou obuv a sejít se u pohárku pěnivého moku nebo dobrého vína.

I Tebe rádi uvítáme ve svých řadách! Můžeš se stát buď součástí naší facebookové skupiny, která čítá úžasných 9800 členů a je nabitá během. Ve skupině diskutujeme, sdílíme své úspěchy, vzájemně se motivujeme a pořádáme různé běžecké výzvy. Nebo se staň členem našeho klubu a čerpej výhody v podobě výhodnějších cen v našem obchůdku, slev na startovném u vybraných závodů nebo slev na sportovní vybavení do konkrétních prodejen. Pokud i ty chceš být báječná/ý, tak navštiv buď naše facebookové stránky nebo naše webové stránky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: