Ženský běžecký svátek nejen pro Run&Mum aneb NoMen Run 2021

Ženský běžecký svátek nejen pro Run&Mum aneb NoMen Run 2021

Téměř vyhlídková trasa podél řek Svratky a Nedvědice, okolo zřícenin hradů Dalečín a Zubštejn, vodní nádrž Vír a nedaleko se dají shlédnout i ochozy majestátního Perštejna. Toto jsou jen nejvýraznější body téhle běžecké pouti.

Náš tým Run&Mum je složen z běžkyň – maminek. Lucka, Patricia, Dorotka a Magda je klasické složení, já letos zastupuji, jako již loni, za zaneprázdněnou Dorotku.

Holky z našeho týmu od závodu v posledních letech odrazuje hlavně těhotenství nebo porod dalšího potomka. Kojení a přebalování na přejezdu mezi stanovišti v této bandičce není nic zvláštního :).

Na startu ve Vysočina aréně je od brzkých ranních hodin skvělá atmosféra, stejně jako po délce trati po dobu celého závodu. Týmy startují postupně, většinou podle výkonu z loňského roku…. my startujeme mezi posledními.

Naší silnou stránkou nejsou jen rychlé nohy, ale hlavně týmová práce a taktika. Každé z nás náleží úsek, ve které by měla být nejlepší. Tempařky fasují spíš rovinu, trailistky posíláme do kopců. Nejdůležitější je ale dobrá znalost tratě, a to jak v terénu při běhu, tak při přejezdu na další stanoviště, kde startuje další závodnice. Dost často se stává, že závodnice na trase zakufruje  a zařídí tak časovou sekeru pro celý tým, bez ohledu na jeho rychlost.

Celkově je na trase úžasná atmosféra, družstva se navzájem podporují, spousta týmů se mezi sebou zná a navzájem se kontrolují, soupeří a taktizují :).

A jak to vidí holky?

Lucka:

„Letošní ročník by veľmi výživný a to i díky odloženému termínu, díky čemuž bylo na mě až moc velké teplo, v kombinaci s blátivými pasážemi a úseky přes pkácené lesy a málo stínu. Ale jsem rada, že jsme se s holkama potkaly, pokecaly a užily si společný den. Že jsme se po roční pauze zase mohly setkat na dámském běžeckém svátku.

Magda

„Když jsem o závodu přemýšlela, přirovnala  bych jej k porodu. Je to náročné, bolestivé a jak to ráno začne, nejde to už přerušit. Ale v cíli se všechny citíme božsky, za chvíli nám otrne a už spřádáme plány, kdy bude další“

Patrícia

NoMen Run je pre nás už klasika na ktorú sa každý rok tešíme. Za tie roky, čo to beháme jako tým sa veľa zmenilo, rozrástli sa nám rodiny, pribudli roky a rozne radosti a starosti života. Ale tento závodný deň je vyhradený pre nás baby – kamošky. Pokecáme a to ešte při behu, ktorý každá z nás miluje. Príprava na každý rok začína s predstihom. Niekto si povie po závodě – zas to vyhrali…

Run&Mum ale už nevidí tu našu drinu predtým a počas závodu. My sme však běžkyne celým svojím telom aj dušou.

Děkujeme organizátorům za krásný závod, a už se moc těšíme na příští rok 😉

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: