ZIMA 2023 – NEJLEPŠÍ VYBAVENÍ NA SKIALPY V ROCK POINTU

ZIMA 2023 – NEJLEPŠÍ VYBAVENÍ NA SKIALPY V ROCK POINTU

Tipy na kompletní skialpinistické vybavení od odborníků. Lyže, boty, vázání, tulení pásy, hole, batohy, ale i přilby. Vyzkoušené značky pro pohyb v horách. Jaké jsou?

Skialpinismus se stává mezi sportovci a sportovními nadšenci stále více populární – pohyb ve volném horském terénu, sjezd v neupraveném terénu, čerstvém prašanu, kde jste odkázáni pouze sami na sebe. Vybavte se na skialpovou túru s námi a vyberte si z našich špičkových značek kompletní skialpinistické vybavenílyže, boty, vázání, tulení pásy, stoupací železa, hole, přilby, skialp batohy. Nepodceňujte dobrou výbavu včetně vhodného oblečení, zásady bezpečného pohybu v horách ani své fyzické možnosti a psychickou odolnost.

SKIALPOVÉ LYŽE

DYNAFIT SEVEN SUMMITSK2 WAYBACK 88BLACK CROWS ORB FREEBIRD
Dobrá ovladatelnost a stabilita při sjezdech z nich dělá jeden z nejoblíbenějších modelů skialpinistických lyží. Bočnice Full ABS spolu s jádrem ze 100% topolového dřeva s karbonovými výztuhami zaručí jízdu bez chvění v terénu i na sjezdovce. K dostání v předmontovaném vyváženém setu s vázáním Dynafit ST Radical a stoupacími pásy Pomoca.K2 nastavuje laťku ve vývoji skitouringového vybavení vysoko. Lyže Wayback 88 kombinují velmi nízkou hmotnost 1270 g (174 cm) s perfektními jízdními vlastnostmi na jakémkoliv sněhovém podkladu díky technologii All-Terrain Rocker. Testováno horskými vůdci.Tvrdé lyže, které poskytují spolehlivost v technicky náročném terénu a mají rády vyšší rychlosti. Vynikají snadnou ovladatelností, hravě proplují hlubokým prašanem, ale drží i na zmrzlém sněhu.
Cena od 23 499 KčCena od 14 599 KčCena od 17 490 Kč

SKIALPOVÁ BOTA DYNAFIT MEZZALAMA

Skialpová bota vyvinutá pro maximální výkon. Ocení ji především závodníci a rychlostní skialpinisté. Vyztužení karbonovými vlákny zajišťuje dokonalou kontrolu pohybu při stoupání a sjezdu. Extrémně rychlé zapínání umožňuje Race Lock System a revoluční systém Twist Fit poskytuje bezpečné a pevné uchycení paty i špičky.

SKIALPOVÁ BOTA DYNAFIT RADICAL PRO M

Pánský model skitouringových bot s revolučním systémem Hoji Lock kombinuje lehkost při stoupání a dostatečnou tuhost při sjezdu. Flexibilní konstrukce jazyka a nová tepelně tvarovatelná vložka nabízí pohodlí a stabilitu. Díky špičkovému přenosu síly na lyži bude i sjezd v náročném terénu požitkem.

SKIALPOVÉ OBLEČENÍ

CRAZY SKIRT CHANNELCRAZY JACKET LEVITYHANNAH MIRAGE
Zateplená sportovní sukně je ideální pro zimní outdoorové aktivity jako doplňující izolace přes kalhoty. Celorozepínací zip umožňuje oblečení a svlečení i s připnutými lyžemi. Izolační materiál Joy se pyšní vlastnostmi podobnými peří s výhodou vodoodpudivosti a rychlého schnutí. Vysoký pas a dva rozparky na zip zajistí pohodlí a volnost pohybu.Vlajková loď výzkumného centra italské značky Crazy, které se podařilo navrhnout nejlehčí péřovou bundu na světě (155 g) s mimořádnými izolačními schopnostmi. Náplň tvoří špičkové peří s plnivostí 950/1000 cuin, které pochází z evropských chovů a je ošetřeno vodoodpudivou úpravou. Jedinečná bezešvá konstrukce komor eliminuje únik tepla, ultralehká tkanina Pertex Quantum díky úpravě DWR odpuzuje vodu.Pánská bunda s kapucí je určená na horolezectví, vysokohorskou turistiku i skialpinismus v náročných podmínkách. Je vyrobená z odolného technického materiálu s membránou Climatic Pro Extreme s parametry vodního sloupce a prodyšnosti 20 na 20. Pohodlný střih Regular fit Vás neomezuje v pohybu. Použitý materiál splňuje bluesign standard.
Cena od 3 290 KčCena od 12 799 KčCena od 7 190 Kč

DALŠÍ VYBAVENÍ NA SKIALP

BLACK DIAMOND DAWN PATROL 25OSPREY SOELDEN 22JULBO AEROSPACE RA 2-4 PLZ
Batoh stvořený i pro dlouhé skialpové túry nebo freeridové sjezdy. Uložíte do něj všechno potřebné vybavení a potřebného oblečení a svačiny. Na lavinové vybavení je v batohu určená speciální přední kapsa.Batoh Soelden 22 je technický odolný batoh vhodný na zimní aktivity na sněhu. Díky použitým prémiovým materiálům je opravdu lehký, což oceníte zejména při namáhavých výstupech. Při namáhavé cestě dolů si zase můžete naplno vychutnat to, že je velice stabilní a skvěle sedí.Aerospace jsou první brýle Julbo, které fungují vždy stejně skvěle, ať už stoupáte nahoru, nebo se řítíte dolů. Systém SuperFlow umožňuje vycvaknout zorník směrem dopředu pro zamezení zamlžování skel díky lepší ventilaci.
Testováno Světem outdooru
Cena od 3 999 KčCena od 2 879 KčCena od 4 199 Kč

SKIALPOVÉ HELMY A VÁZÁNÍ

DYNAFIT RADICAL HELMETSKI TRAB HELMET AERODYNAFIT TLT SUPERLITE 2.0 175 Z10+ 90
Velmi lehká a bezpečná přilba pro použití při výstupu i sjezdu. Extrémně lehká, pouze 230 g, speciálně konstruovaná přilba pro ski túry i závody. Dobře odvětraná.Ski Trab Aero snoubí jednoduchý, ale funkční design s nízkou hmotností a certifikací pro sjezdové lyžování, horolezectví a cyklistiku. Pro dokonalé odvětrávání používá technologii Hollow Core s 6-ti ventilačními kanály.Díky neuvěřitelné hmotnosti 319 g (bez patky a brzdiček) a 100% hliníkové konstrukci je vázání velmi lehké a při sjezdu pevné. Má dvě výškové polohy chůze, které je možné během stoupání snadno měnit.
Cena od 3 399 KčCena od 3 699 KčCena od 11 949 Kč

ROCK POINT

Všechny produkty stejně jako další prvotřídní vybavení na skialpinismus najdeš na www.RockPoint.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: