Zugspitz Ultratrail – zaběhejte si kolem nejvyšší hory Německa

Zugspitz Ultratrail – zaběhejte si kolem nejvyšší hory Německa

Plánujete běžecký kalendář na léto? Pokud máte rádi traily a chtěli byste si vyzkoušet závod v zahraničí v opravdovém horském terénu, na který to budete mít kousek, zkuste německý Zugspitz, závod se koná už 15.6. Trasy jsou přichystané pro začínající i ostřílené horaly!

Zugspitz, běh Alpami a technickým terénem se srovnatelnou konkurencí

Rádi běháte v horách, ale neradi se srovnáváte s běžci, kteří v horách vyrůstali? Také vás nebaví vyfunět si horko těžko kopec, aby vás pak lehoučce předběhl rodák z Alp, zatímco vy se sotva plazíte s vidinou na průměrný čas? Na Zugspitzu máte ideální srovnání! Vidina dobrého umístění vás navíc bude motivovat! Nebudeme tvrdit, že na Zugspitz nejezdí profíci. Zejména nejdelší trasa má pověst tvrdého závodu a láká amatéry i špičkové atlety. Na většině tras ale navíc potkáte mnoho hobíků z celého Německa, kteří tolik zkušeností v horách a spolykaných výškových kilometrů nemají a budete tak moct změřit síly s někým, kdo je na tom podobně.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Je libo něco “kratšího” nebo radši pořádnou stovku?

Pokud se zatím necítíte na ultra, ale nejste už úplní zelenáči, jsou tu pro vás trasy 25 a 39 km. Pokud si ale vyberete úplně nejkratší trasu, pak sice vězte, že o hlavní atrakci v podobě plazení se na Alpspitze nepřijdete, zato dávka stoupání není o tolik nižší, co u delší trasy na 39 km. Ta se totiž před “zlatým hřebem” (nebo spíš hřebenem?) závodu klikatí spíš po kochací a výhledové cestičce, kde se dá i s tréninkem v českém terénu krásně zrychlit a natrhnout triko konkurenci.

A trasy pro ultráky? Vybírat můžete z 60, 80 a 100 km. Pokud si nejste jistí tréninkem, na stránkách organizátorů najdete dokonce i rámcový tréninkový plán, který vám pomůže udělat si představu o tom, jak na podobný závod natrénovat a jak na tom aktuálně jste.

Každá z kratších tras je jen úsekem královské stovky, která jako jediná obkrouží Zugspitz kolem dokola přes německou i rakouskou stranu. Všechny trasy končí v Grainau, každá ale začíná jinde. Na start můžete využít autobusů, které zajišťují organizátoři.

Podívejte se také na profil závodu v naší termínovce nebo si vyhledejte další závody, které by vás mohly zajímat.

Posouvání hranic i výletní atmosféra, radost z pohybu a všeobecná pohoda

Zugspitz nabízí úžasnou kombinaci opravdu drsné atmosféry, jaká provází odvážné a ostřílené ultra běžce v kombinaci s naprosto pohodovou až výletní náladou hobíků, kteří si přišli závod hlavně užít a vychutnat si výhledy na nejvyšší německou horu. Zatímco špička startovního pole si výhledy sotva vychutná a běží i nejstrmějšími stoupáními, prostředek startovního pole se už nikam až tolik nežene. Není výjimkou vidět běžce jak “přestávkují” na místě s krásným výhledem, klábosí na občerstvovačce nebo si prostě dají “pauzičku”, když už je kopec moc strmý a dlouhý.

“Hejáááá”, aneb sny o kravských zvoncích se plní i u sousedů v Německu

Také hltáte, co se děje na mezinárodní skyrunningové scéně? Motivují vás videa z vyhlášených závodů, kde se vaši favorité neohroženě prokousávají stoupáním za mohutného fandění “hejááá, hejáá” a zvuků kravských zvonců? Co takhle zkusit si takovou podporu na vlastní kůži? Uprostřed největšího stoupání na Alpspitze se můžete těšit na fanoušky, kravské zvonce i mohutné povzbuzování. Nenechte se ale oklamat, co vám bude připadat jako fandění na konci výživného šplhání je ve skutečnosti tak polovina. Fandění proto raději využijte a načerpejte od rozjařených fanoušků co největší dávku energie, na zbytku stoupání a náročném, dlouhém a technickém seběhu se vám ještě bude hodit!

Pozor na povinnou výbavu!

Ultra neultra, běhání v horách není sranda. Pečliví organizátoři nenechávají nic náhodě a s povinnou výbavou to myslí vážně. Počítejte s důkladnou kontrolou na startu, kde vás slušně, ale důrazně požádají i o podpis veškerých svačinek, které s sebou máte. Krom toho ale také požadují několik položek první pomoci jako je dezinfekce, obinadla, termofolie, píšťalka, sterilní rukavice atp. Počasí v horách je navíc nevyzpytatelné, proto si přichystejte i dlouhé rukávy a rukavice.

A co po závodě? Párty a koupačka v jezeře

Krom těstovinové párty v pátek je po závodě v cílové rovince připravena menší párty, která pokračuje až do večera. Po doběhu si tak můžete dát zasloužené občerstvení a fandit dobíhajícím běžcům, kteří postupně přibíhají až téměř do večera. V neděli se můžete podívat na slavnostní vyhlášení nebo se zajet vykoupat do jednoho z jezer poblíž, kterých je opravdu požehnaně. Od známého, horského Eibsee, po menší jezírka ve směru na Mnichov až po Amersee a Starnberger See…na ztuhlé svaly po závodě je to navíc ideální regenerace a relax!

Chcete se podívat na ukázku toho, co vás čeká? Navnaďte se videem z loňského ročníku. Více informací o závodě také najdete na jejich webových stránkách nebo facebookovém profilu.

https://www.youtube.com/watch?v=LQjQOZg6h9Y

Pravidla soutěže:

1. Odpovězte správně na následující otázky do 25.3.2018

2. Vylosujeme výherce a oslovíme je emailem.

3. Vícenásobné odpovědi nebudou zařazeny do slosování o výhru

4. Pro účast v soutěži vyplňte formulář:

Účastí v soutěži souhlasíte se zařazením vašeho emailu do seznamu odběratelů newsletteru běžeckých novinek. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli snadno odhlásit.

Výherci soutěže, S. Boháček a Roman Cígler, byli kontaktováni emailem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: