3. generace Salomon S/Lab Ultra

3. generace Salomon S/Lab Ultra

Francouzská trailová stálice Salomon přichází s novou generací oblíbeného modelu S/Lab Ultra. Tento model vám poskytne perfektní ochranu a komfort na všech dlouhých distancích, kde poběžíte v těžkém a technickém terénu.

Řada Ultra začala před několika sezónami modelem S/Lab Sense Ultra, který si mezi běžci získal velkou oblibu, kombinoval totiž cit pro terén s pohodlím, které zajistilo komfort pro chodidla po opravdu dlouhou dobu. Velkou oblibu si mezi ultra-trailisty získaly modely S/Lab Ultra a S/Lab ultra 2, které mají stejný základ s lehkými úpravami svršku. V tomto modelu dokonce vyhrál François D’Haene UTMB v roce 2017 dokonce před legendárním Kilianem. Tento model poskytl o něco vyšší míru ochrany a pevnější konstrukci. A 3. generace S/Lab Ultra vybírá ze všech tří modelů to nejlepší a vzniká tak nová úplně nová bota.

Svršek

Svršek je oblast s nejvýraznější změnou. U S/Lab Ultra 3 najdeme jednolitější kompaktnější síťovinu. Zmizely na první pohled viditelné zpevňovací panely, které nahradily zesílené části jemnější síťoviny. Nově je svršek tvořen jako druhá ponožka, která perfektně splyne s chodidlem a dovolí jistý krok i v náročném terénu. Nenajdeme zde tedy jazyk, ale pružný lem kolem celého kotníku, který zamezí nečistotám, aby vnikly do boty. Téměř samozřejmostí je Quicklace zavazování, které vám umožní během chvilky upravit a přizpůsobit stažení boty. Do kapsičky v jazyku potom schováte zbylé tkaničky, a ty vás tak nikde nebudou obtěžovat.

Tlumení boty

Mezipodešev a tlumení boty je velmi podobné s předchozími modely. Je zde použita technologie EnergyCell mezipodešev je velmi pružná a kombinuje příjemně měkký dopad s dynamickým odrazem. EVA pěna se navíc vytvaruje podle taru vašeho chodidla, a to si tak zachovává přirozenou polohu v botě. Celkově vám konstrukce mezipodešve zajistí perfektní tlumení na dlouhé vzdálenost bez ztráty vnímání terénu, po kterém běžíte.

Podešev

Na ultra-trailových závodech běžec běžně stráví 10, 15 nebo i více než 24 hodin. Za tu dobu přeběhne velkou řadu druhů povrchů. Navíc někdy za mokra, jindy za sucha a horka. Proto u S/Lab ultra 3 najdeme velmi univerzální podrážku, která se hodí téměř na všechny druhy povrchů. Vyjma hlubokého bláta nebo sněhu se na ně můžete spolehnout téměř vždy. Vzorek je relativně jemný. Tvoří jej ale ostré špunty, které jsou hustě rozesety, a proto se dobře chovají i měkčím terénu. Nejsou ale tak vysoké, aby byly nepříjemné při delším přeběhu asfaltu.

  • Drop: 8 mm
  • Pata: 26 mm
  • Špička 18 mm
  • Hmotnost: 290 g
  • Zavazování: Quicklace
  • Terén: Různorodý

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: