Aktivní dovolená v okolí Klatov a na Šumavě

Aktivní dovolená v okolí Klatov a na Šumavě

Hledáte ideální místo pro svou příští dovolenou, kde byste mohli spojit relaxaci se sportovními zážitky a poznáváním zajímavé oblasti? Pak byste měli zvážit návštěvu Klatov a nedaleké Šumavy. Tato oblast osloví jak milovníky přírody, tak i ty, kteří dávají přednost kulturním zážitkům. Podívejte se, jak může vypadat vaše aktivní dovolená v okolí Klatov a na Šumavě.

Cykloturistika na Klatovsku a Šumavě

Klatovsko a samozřejmě pak zejména Šumava jsou známy svými rozlehlými lesy a krásnou přírodou, které lákají k prozkoumání na kole. Region je protkán sítí cyklostezek – trasy jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro zkušené cyklisty.
Krásná je například trasa z Klatov na Chalupskou slať v srdci Šumavy. Cesta je ovšem dlouhá cca 70 km, takže mnohým cyklistům bude stačit absolvování části této trasy. Každopádně nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, stejně jako spoustu dalších tras v této oblasti. Pochopitelně ale musíte počítat s tím, že jízda v šumavském kopcovitém terénu je docela náročná.
Hned na začátek pro vás máme TIP! Pokud vám chybí nějaké vybavení a chcete ušetřit – zkuste navštívit web Kuponyonline.cz, kde najdete krásné slevové kupóny. 

Pěší turistika

Klatovsko a Šumava jsou oblasti s nádhernými přírodními scenériemi, které nabízejí téměř nekonečné možnosti pro pěší turistiku. Prochází zde řada značených turistických stezek, které vedou přes lesy, louky, kolem řek a přes kopce s úchvatnými výhledy na krajinu. Příroda je tu velmi rozmanitá, od svěžích borovicových hájů až po kvetoucí louky.
I v okolí Klatov je několik turistických tras, které vás zavedou mimo město do klidné přírody a k působivým cílům, ovšem turistickým rájem je jednoznačně Šumava. Na Šumavě vás nezklame například návštěva Jezerní slatě, Amálina údolí, Klostermannovy vyhlídky u Srní, Poledníku nebo šumavských jezer.

Tip: Chcete se podívat na některá, nebo dokonce všechna zmíněná místa? Dobrým výchozím bodem je Železná Ruda. Prohlédněte si ubytování v Železné Rudě a klidně hned si zamluvte to, které vám vám padne do oka.

Adrenalinové sporty

Klatovsko není jen o klidných procházkách a cykloturistice. I pro milovníky adrenalinu nabízí tento region aktivity, které si nebudou moci nechat ujít. Velkým lákadlem je určitě tandemový seskok padákem. Pokud hledáte adrenalin na zemi, vyzkoušejte si třeba offroadové ježdění na čtyřkolkách.

Prohlídka města a jeho historických památek

Klatovy a jejich okolí jsou také oblastí bohaté kulturní historie a najdete v ní tak muzea a historické památky. Jednou z nejvýznamnějších je Černá věž na náměstí v Klatovech, kde můžete vystoupat až na vrchol a užít si nádherný výhled z výšky přibližně 45 metrů na celé město. Nevynechejte návštěvu klatovských katakomb, unikátního podzemního komplexu, která patří mezi raritu evropského významu. Na historickém náměstí najdete také zajímavou budovu radnice či kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce.
Pro milovníky umění je zde galerie U Bílého jednorožce, která hostí výstavy současných umělců z celého světa. A pokud máte rádi divadlo, nezapomeňte navštívit představení v místním divadle.

Poznejte místní kuchyni

Vaše dovolená v Klatovech a na Šumavě by neměla být jen o pohybu a prohlídkách památek, ale měli byste si také vychutnat místní kuchyni. V restauracích a hospůdkách, které se nachází v Klatovech nebo šumavských lesích, si můžete vychutnat tradiční české pokrmy i zahraniční speciality. Pokud patříte mezi milovníky piva, určitě nevynechejte návštěvu klatovského pivovaru.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: