Šárka Knížková

Šárka Knížková

Nutriční terapeutka z 1. Lékařské fakulty UK a milovnice čokolády. Zaměřuje se především na výživu sportovců, udržitelnost ve stravování a vyvracení výživových mýtů. Když zrovna někomu nekecá do toho, jak má jíst, tak zmateně pobíhá s mapou a buzolou po lese, leze, tančí, jančí anebo se v kuchyni snaží zkombinovat umění Masterchefa a Ládi Hrušky. A pokud nemá do čeho píchnout, ventiluje své nutriční názory na profilu @nutrie_v_behu.

Články autora

Výživa
S během (a cukrovím) během Vánoc

S během (a cukrovím) během Vánoc

Čas vánoček ke snídani, jehliček zapíchaných ve vánočních ponožkách a velkých zahnutých zubů nahoru je již v plném proudu a s tím přichází i obavy z novoročního oblékání předvánočních kalhot.

Výživa
Výživa v běhu: Základní rozdíly ve stravě běžce

Výživa v běhu: Základní rozdíly ve stravě běžce

Každý asi tak nějak tuší, že strava výkonnostního či vrcholového sportovce se od stravy rekreačního sportovce nebo dokonce gaučového povaleče v mnoha ohledech liší. U běžců tomu není jinak. A přestože tento článek nedovoluje všechny aspekty rozpitvat dopodrobna (na to bude prostor v článcích budoucích), základy se sem jistě vejdou.

Výživa
Výživa v běhu: Specifičnost sportovní výživy

Výživa v běhu: Specifičnost sportovní výživy

Výživa v běhu. Na jednu stranu proklínaná, ale současně zásadní pro výkon v závodě i během tréninku. Na SvětBěhu.cz budeme přinášet každý měsíc řadu tipů, rad a doporučení. Začínáme prvním dílem, kdy autorka Šárka Knížková rozebere specifičnost sportovní výživy od té běžné.