Běh obcí Hrádek přilákal bezmála 500 závodníků

První dubnovou sobotu se v obci Hrádek, nacházející se na severovýchodě České republiky nedaleko Třince, konal již 23. ročník Běhu Hrádkem. Ten i letos přilákal početný mezinárodní zástup závodníků všech věkových kategorií. Mezi závodníky nechyběly jména jako Vít Otevřel, Jan Zemaník, či Tomáš Lichý.

Letošní 23. ročník běhu obcí Hrádek na severovýchodě České republiky přilákal rekordní počet 492 závodníků ze všech věkových kategorií. Organizátoři pro závodníky připravili celkem 26 závodních kategorií začínající pro děti pod 6 let věku a konče pro veterány 70+. Tratí bylo hned několik, od 450 metrů dlouhé trati pro ty nejmenší, 700 metrů, 950 metrů a 1,2 km pro závodníky do 15 let, 3,7 km pro dorostence a juniory od 15 let do 18 let věku, až po hlavní 8 km trať pro závodníky nad 18 let. Mezi závodníky se tak objevili děti ještě v předškolním věku, ale také veteráni – letošním věkový rekord byl 81 let.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Na trati zazářil Tomáš Lichý v novém osobním rekordu

S tratí vedoucí převážně po asfaltu a rovině – s výjimkou pár desítek metrů stoupání po štěrku a přeběhu přes louku – si v nejsledovanější kategorii mužů 18 – 39 let poradil favorit Tomáš Lichý, reprezentující Salomon Run team a SvetBehu.cz. Ve svém novém osobním rekordu na této trati 25 min a 40 sekund tak ukázal, že i letos bude nejen v horách velmi rychlý. „Jsem velmi rád za nový osobní rekord, příprava pro novou sezónu byla kvalitní a počasí dneska přálo. Na dráze se chci pokusit i o další osobáky, ale stále je pro mě trail na prvním místě,“ komentoval Lichý v cíli. Na druhém místě s mankem minuty a dvou sekund doběhl jeho teamový kolega Jan Zemaník, který ve druhém okruhu tohoto závodu dokázal stlačit svou průběžnou pátou pozici na konečnou druhou. Na třetím místě se s časem 26 minut a 59 sekund umístil Adam Gaura ze TJ TŽ Třinec.

Kompletní seznam výsledků všech věkových kategorií můžete nalézt na webových stránkách obce Hrádek (bude postupně doplněno) a kompletní fotodokumentaci na facebooku obce Hrádek.

Atmosféru závodu na svých fotografiích zachytil Lukáš Podolák.