Běhání v Neapoli – vyražte do Itálie v zimě na běžecké závody

Běhání v Neapoli – vyražte do Itálie v zimě na běžecké závody

Neapol, město na jihu Itálie, plné historických památek a mafiánských gangů. Město, kde si také perfektně zaběháte v zimě, když je zbytek Evropy zmrzlý a běžeckých závodů je minimum. Vyražte na Coast to Coast Sorrento-Positano Marathon & Half nebo půlmaraton Napoli Mostra d’Oltremare.

Běhání v Neapoli (Napoli Running) je projekt, který vznikl na podporu zdravého životního stylu a turistického ruchu v Neapoli a jejího okolí. Neapol se nachází v regionu Kampánie a je jejím hlavním městem. Se svými 4 miliony obyvatel se stává 3. nejlidnatější metropolí na Středomořského pobřeží Evropy (po Barceloně a Athénách).

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Projekt v současné chvíli nabízí dva závody: Coast to Coast Sorrento-Positano Marathon & Half nebo půlmaraton Napoli Mostra d’Oltremare. Oba se pořádají v zimě, kdy v Evropě moc dalších mezinárodních závodů není a počasí je v této době v Neapoli na běhání přímo ideální. Průměrné teploty jsou 10 – 12 stupňů, většinou slunečno a bezvětří. Oba závody jsou vhodné pro běžce, kteří si chtějí udržet svou kondici během zimních měsíců.

Běháte rádi v zahraničí a hledáte tipy, jaké závody běhat v zahraničí nebo vůbec kde? Čtěte naší rubriku Běhání v zahraničí, kde pro vás pravidelně přinášíme tipy zajímavé destinace.

Coast to Coast Sorrento-Positano Marathon & Half

Tento závod se bude konat 18. prosince 2016. Start maratonu je ve městě Sorrento a nabídne vám ty nejhezčí výhledy ze skalního pobřeží. Poběžíte směrem k horám u San Pietra a dále do města Positano, které proběhnete a podél pobřeží běžíte zpět do města Sorrento. Trasa je poměrně náročná s pozitivním převýšením okolo 750 metrů, ale příroda krásná, výhledy a nádherné útesy vám pomůžou únavu jednoduše překonat.

V rámci závodu se běží také půlmaraton, jehož start je také v Sorrentu. Vyběhne se směrem k horám u San Pietra a následně zpět přes Via Nastro Verde. Tato cesta je známá svou překrásnou flórou a výhledy. Pozitivní převýšení půlmaratonu je cca 400 metrů.

Registrace nejsou přehnaně drahé. Cena na maraton se pohybuje v řádech 30 – 50 euro, na půlmaraton 15 – 30 euro. Ceny jsou tím vyšší, čím vyšší číslo si kupujete, není tedy dobré čekat do poslední chvíle. Závod má také omezenou kapacitu – maraton 500 účastníků, půlmaraton 1500 účastníků.

Více informací o závodě je možno také dohledat přímo na stránkách závodu. Pozor, stránky nejsou v angličtině.

Napoli Mostra d’Oltremare půlmaraton – běhání jako ve snu

Objevte Neapol! Závod se koná 5. února 2017 a jeho trať má certifikát IAAF / AIMS. Trasa vás provede kolem největších atrakcí města jako je J. F. Kennedy AvenueCastel dell’Ovo (nejstarší kostel ve městě), divadlo San Carlo, galerie Umberta I, fontána Sirén a další. Trať je rovinatá, pozitivní převýšení čítá pouhých 75 metrů a běží se v nadmořské výšce 0 – 35 metrů. Na závodě je pro příští rok plánováno 2400 účastníků – jedná se tedy o středně velký městský závod. Počasí v této době bývá v Neapoli něco mězi 5 a 15 stupni a většinou slunečno, tedy ideální podmínky pro běhání a překonávání osobních rekordů.

Cena startovného je příznivá. Registrace na závod stojí 18 (do 26.11.) až 30 euro. Do Neapole jsou přímá letecká spojení z Prahy od společností Wizz Air nebo Easy Jet. S nízkonákladovými společnostmi se dostanete na příjemnou cenu.

Po závodě si můžete dát v centru města výbornou pizzu, jednu z nejlepších káv na světě nebo si jít zplavat do nebesky modrého moře.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: