Benešovský Běžecký Festival: Soutěž škol vyhrála benešovská MŠ a ZŠ Karlov

Benešovský Běžecký Festival: Soutěž škol vyhrála benešovská MŠ a ZŠ Karlov

Vítězem druhého ročníku školní soutěže NEsedíme, NEležíme, BĚŽÍME, která se uskutečnila 13. září v rámci letošního Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), se stala stejně jako loni MŠ a ZŠ Karlov Benešov.

Na druhém místě skončila benešovská ZŠ Dukelská a na třetím ZŠ Bystřice. Soutěže, jejíž výsledky se počítaly z dětských a mládežnických běhů „Benešovské juniorky“, se zúčastnilo 420 závodníků od jednoho roku do 18 let. Reprezentovali téměř 50 škol s 260 žáky z celé republiky. Jako tým se do soutěže přihlásilo 15 aktivních škol, za ostatní školy soutěžili jednotlivci.

„Především benešovské školy a ZŠ Bystřice poslaly do soutěže daleko více žáků než v loňském roce. Významně své úsilí zvýšila zejména benešovská ZŠ Dukelská, která skončila těsně na druhém místě. Obrovský úspěch zaznamenala MŠ a ZŠ Karlov, která dokázala v silné konkurenci sportovně zaměřených škol obhájit 1. místo. Ukázalo se, že euforie z loňského vítězství Karlováky povzbudila a že se z nich stal pro ostatní školy obávaný soupeř,“ zhodnotil výsledky Zdeněk Rada z pořádajícího spolku Benešov žije sportem. Zklamáním byla podle něj nízká účast vlašimských škol. Přestože mají spoustu atleticky nadaných dětí, Benešovského Běžeckého festivalu se jich zúčastnilo málo.

Soutěž byla otevřena všem školám, nejen regionálním

Pravidla soutěže se proti loňsku změnila. Školní kolo nebylo vypsáno kvůli poměrně velkému vytížení škol jinými aktivitami během roku. Soutěžilo se až přímo v Benešově 13. září. Soutěž byla navíc otevřena všem školám, nejen regionálním. Zapojili se do ní mimo jiné i mladí běžci z Prahy, Berouna, Českých Budějovic, Kolína nebo Kouřimi. „Musíme poděkovat žákům, jejich učitelům, rodičům a známým, že do Benešova 13. září dorazili a závodili nebo fandili a společně se radovali z účasti na akci,“ dodal Zdeněk Rada. Soutěž byla podle něj velmi úspěšná jak po stránce sportovní, tak i z hlediska účasti. „Je nyní na nás pořadatelích, jak s potenciálem, který se zde vytvořil, naložíme,“ poznamenal.

Rok 2016 bude rokem letní olympiády, což by mohlo zvýšit zájem o sportování. Přáním pořadatelů je, aby se v rámci třetího ročníku BBF, který se uskuteční v září 2016, zúčastnilo v soutěžích Benešovské juniorky až 1 000 závodníků a aby školy mezi sebou soutěžily o putovní pohár. „Již nyní potkáváme žáky v Benešově a Konopišti, jak se snaží běhat a připravit se na další rok. Využijme motivace, kterou BBF mládeži dává,“ apeluje Zdeněk Rada.

Součástí BBF bylo stejně jako loni pět závodů: Benešovská desítka (10 km), Benešovský minimaraton (4 km), Benešovská juniorka (0,15–1 km), běh partnerů akce (2 x 325 m) a VZP běh maminek a hospodyněk (0,65 km). Akce byla součástí seriálu Běžec Podblanicka. Hlavní závod – Benešovská desítka – proběhl jako běžecké derby Benešov – Vlašim.

V rámci akce se uskutečnil také charitativní Běh pro Mirečka

Závodníci jím podpořili malého Mirka Piskače z Benešova, který bojuje s následky dětské mozkové obrny. Na dvoukilometrovou trať se, včetně Mirka, vydalo 106 účastníků. Výtěžek ze startovného a peněžní sbírky dosáhl 21 145 Kč. Mirka mohli lidé podpořit také prostřednictvím sbírky plastových víček – na benešovské Masarykovo náměstí jich přinesli přes 100 kilogramů.

Více podrobností o BBF je na www.benesov­beh.cz.

foto: Antonín Zelenka

Informace o závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: