Běžecké zprávy a novinky z veletrhu ISPO

Běžecké zprávy a novinky z veletrhu ISPO

Veletrh ISPO probíhal minulý týden od 24. do 27. ledna v Mnichově. Tým SvetBehu.cz pro vás přináší to nejnovější, co se na veletrhu odehrálo a bylo k vidění. Co všechno nás z běžeckého světa zaujalo, pobavilo a potěšilo najdete v následujícím článku.

Buff

Stánek Buff předstvail spoustu novinek. Jednou z nich je Tech Fleece Hat Buff – lehká a prodyšná čepice, velmi příjemná na dotek a ideální na běhání a další outdoorové aktivity. Další novinkou je kolekce Slim Fit, která nahrazuje řadu Women Slim Fit a nově bude také v pánských motivech.

Craft

Craft představil svou novinku kolekci Active Extreme 2.0. Jedná se o funkční prádlo pro nejlepší výkon. Vlákno CoolMax Air, které je v prádle obsaženo zaručuje vynikající prodyšnost a extrémně rychlý transport potu od pokožky. Dobře volené meshové panely pak zajišťují volnost pohybu a dokonalou ventilaci. Kolekce se dá nosit také jako jediná vrstva a proto má výrazné barvy, ale v ní byl sportovec dobře viditelný. Kolekce Active Extreme 2.0 získala zlatí ocenění ISPO AWARDS.

Devold

Devold představil především outdoorové novinky, ale co se týče běžeckých věcí, jde zejména o běžeckou kolekci ENERGY. Jedná se o lehkou (150 g/m2) vlnu vhodnou k aktivnímu pohybu v přírodě v dámské i pánské variantě, navíc v hezkých barevných variantách.

Výhodou vlny je, že díky přírodnímu původu dobře odvádí pachy i pot od těla, takže se budete i po náročném tréninku cítit jako ve „vlnce“.

Čtěte také: Outdoorové novinky na veletrhu ISPO. SvetOutdooru.cz se ujal představení novinek v outdooru.

Inov-8

Inov-8 dostal ocenění ISPO AWARDS. Prvním z nich je vesta Race Ultra Boa, která vychází z loňské oceněné vesty Race Ultra 10. Hlavní změnou je nově vzniklý prostor pro nošení hydrovaku a také systém utahování BOA. Dalším oceněným produktem je bunda AT/C Thermoshell, která  má nabídnout absolutní lehkost, sbalitelnost a prodyšnot v případě promočení při zachování běžeckého střihu a využití.

Kromě oceněných produktů představil Inov-8 také novinky v běžecké obuvi. Nová řada Trail talon je určená především do méně technického terénu, spíše na dlouhé výběhy v přírodě. A na ukázku byly vystaveny hned 3 varianty 250, 275 a 275 s goretex membránou. Sami jsme zvědaví, jak se tato novinka uchytí.

Karitraa

Opět nechyběly vymazlené kolekce v atraktivních barvách. Karitraa předstvila novou řadu určenou na jarní a podzimní běhání ve velmi elegentním střihu i barevných kombinacích. Navíc opět nechybí ani funkčnost, zateplený běžecký komplet IDA a SIRI obsahuje části z merino vlny, které rychle odvedou pot a zároveň zahřejí.

Petzl

Čelovka, kterou je možné ovládat mobilem? Petzl NAO+ to umí pomocí technologie bluetooth a propojením s vaším smartphonem. Aplikace, kterou je třeba si do mobilu stáhnout, bude regulovat výkon a udávat informace o stavu baterie a profilu svícení, navíc poradí, jaký si zvolit v dané lokalitě.

Zdroj je v zadní části, takže je čelovka dobře vyvážená a dokáže podat výkon až slušných 750 lumenů. Samozřejmostí je dobíjení čelovky přes USB.

Polar

Novinku od Polaru, fitness pásek se zabudovaným měřičem tepu přes zápěstí, A 360 jsme vám již představovali a v budoucnu ještě jednou představíme.

Tentokrát ale přišel Polar z další vychytávkou – váha Polar Balance, která vám sama připraví tréninkový plán, a ve spolupráci s vaším sporttesterem bude sledovat jeho dodržování.

Raidlight

Tato značka není nová, ale na českém trhu zatím trochu neznámá. Raidlight představil svou ultra lehkou kolekci, která bude hravě konkurovat technickým značkám. Vesta Gilet Responsiv 8l (15l váží 245 g) váží pouhých 160 gramů při zachování prostoru pro všechny nezbytnosti na závody v náročných podmínkách, vesta je dostupná v dámské i pánské variantě.

To ale z vychytávek není všechno. Všechny běžecké boty Raidlight mají vyjímatelné tlumení pod patou, které si můžete zakoupit po opotřebení nové. Propracovaný zákaznický servis umožňuje zakoupení nové podrážky na starou botu za 15 eur. Raidlight tedy klade důraz také na trvanlivost a šetrnost k životnímu prostředí.

Royal Bay

Pokud jste do teď znali od Royal Bay kompresní podkolenky jako my, tak se připravte na novinku. Nově totiž Royal Bay přichází s kompresním trikem a kraťasy.

Obě varianty se zatím testují a připravují k uvedení na trh. Během tohoto roku bychom je ale snad měli mít možnost vyzkoušet a zakoupit, takže jsme na novinku dost zvědaví.

Salomon

Stánku Salomon se budeme věnovat v samostatném článku. Z toho nejzajímavějšího ale zmíním oceněnou botu ISPO AWARDS S-LAB XA Alpine. Bota do těch nejnáročnějších podmínek v horách, která je v postatě S-LAB Sense obelaná do odolného obalu pro pohyb v horských podmínkách. Salomon si dále odvezl ocenění za vestu S-LAB Peak 20, která je určená na extrémní závody v horách.

TomTom

TomTom získal ocenění ISPO AWARDS, a to dokonce jako produkt roku v kategorii „Výkon“ za Tomtom Runner 2, který vám sám bude servírovat hudbu do uší skrz intergegrovaný hudební přehrávač.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: