Běžeckou akcí roku je podle Českého atletického svazu Compressport Třeboňský půl/maraton

Běžeckou akcí roku je podle Českého atletického svazu Compressport Třeboňský půl/maraton

V posledním únorovém týdnu se na pražském Střeleckém ostrově v Caffesion Gallery konalo vyhlašování TOP běžeckých akcí 2021 pod hlavičkou Českého atletického svazu.

Akce se konala po nucené roční odmlce, o to víc si mohly slavnostní večer užít více než dvě desítky oceněných pořadatelů závodů, samozřejmě zástupci Českého atletického svazu a nechyběly ani mnohé legendy z řad Zlatého klubu českých vytrvalců v čele se světovou rekordmankou Jarmilou Kratochvílovou. Vyhlášení si nenechala ujít ani olympijská finalistka Kristiina Mäki či mnohonásobná česká šampionka Patra Kamínková.

I přesto, že stále se měnící situace a nařízení ohledně covidu všem organizátorům značně zkomplikovala život, podařilo se nakonec v roce 2021 celou řadu běžeckých akcí uspořádat a konkurence v rámci vyhlašování tak byla opět velká. Za jejich odhodlání a nasazení patří všem organizátorům velké díky od celé běžecké veřejnosti.

V rámci vyhlašování byly tradičně oceněni organizátoři v kategoriích TOP běžecký seriál, akce a závod. Nově přibyla i čtvrtá kategorie – běžecký festival. Ocenění se tak dostalo řadě pořadatelům a je dobře, že Český atletický svaz prostřednictvím svého projektu Český běh takto motivuje k rozvoji české závodní scény.

Mezi řadou tradičních a pravidelně oceňovaných závodů se letos objevil jeden nováček – Compressport Třeboňský půl/maraton, který se svým 3. ročníkem a při premiérové účasti ve vyhlašování vyšvihl rovnou na nejvyšší příčku mezi TOP běžeckými akcemi roku 2021, čímž se začíná řadit ke „klasikám“ vytrvalecké termínovky.

Výsledky soutěže

Běžecká akce

  1. Compressport Třeboňský půl/maraton a 10 km
  2. Mattoni 1/2maraton Olomouc
  3. Velká Kunratická

Závod

  1. Vltava Run
  2. Běchovice – Praha
  3. Klánovický 1/2 maraton

Seriál

  1. Běhej lesy
  2. ČEZ RunTour
  3. NN Night Run

Festival

  1. T-Mobile Olympijský běh

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: