Běžecký program na festivalu OBZORY (11. 11. 2023) – hlásí téměř vyprodáno!

Běžecký program na festivalu OBZORY (11. 11. 2023) – hlásí téměř vyprodáno!

NEjvětší cestovatelsko-outdoorový festival OBZORY se letos koná o víkendu 11.-12. listopadu. Součástí je jako tradičně běžecká sobota. Ale pozor, prodej vstupenek se brzy uzavře, jelikož pořadatelé hlásí téměř vyprodáno!

Běžeckou sobotu zahájí vyhlášení vítězů INOV-8 Krosového poháru. Potom se proběhneme v horách Kyrgyzstánu a s Matějem Švecem přeběhneme Mallorku i cestu sv. Olafa ve Švédsku, zaměříme se na prevenci zranění a s Patrikem Roštíkem natrénujeme na UTMB. Hlavním hostem bude pak Petr Vabroušek, který se letos stal vítězem triatlonu v Himálaji, Himalayan XTRI. 

Letos se můžete těšit opět na kvalitní výběr běžeckých přednášek. Praktické rády, inspirace a osobnosti:

Mallorca poklusem kolem dokola a cesta sv. Olafa, Matěj Švec

Matějova dobrodružství jsou ve znamení ,,fast and light”. Nalehko a bez podpory pobíhá všude možně. Tématem přednášky boudou jeho poslední dvě akce z Mallorky a Norska.

Cesta na UTMB pro hobby běžce, Patrik Roštík

Kompletní návod pro běžce, kteří se chtějí kvalifikovat na největší horský závod světa ve Francii Ultra Trail du Mont Blanc v Chamonix.

Prevence zranění při běhu i na treku, Mgr. Dagmar Lisá

Přednáška bude zaměřena na nejčastější běžecké a pohybové problémy z pohledu fyzioterapie a jak jim jednoduše a efektivně předcházet. Zejména tedy o postavení nohou, kolen, prstů u nohou a středu těla. Na konci přednášky bude prostor na dotazy. V rámci přednášky dojde i na jednoduché praktické ukázky. Celou přednášku povede Mgr. Dagmar Lisá z Bebalanced.cz

Běhání a trekking v Kyrgyzstánu, Dan Matejovič

Přednáška o hlavních i neznámých turistických lokalitách v Kyrgyzstánu o trecích vhodných pro trekking i běhání. Co všechno se dá v Kyrgyzstánu zažít, jak po této zemi cestovat a kde si užít nejhezčí běžecké traily a treky? O tom bude vyprávět manažer běžecké prodejny Běž.cz, Dan Matejovič.

Himalayan XTRI pohledem vítěze, Petr Vabroušek

Nejtěžší závod světa na distancích Ironmana (3,8km plavání – 180km cyklistika – 43km běh s celkovým převýšením přes 8000m. Startuje v jezeře Phewa v Pokaře a při maratonu se běží až do 4000mnm po hřebení s výhledy na pás Annapuren.

A pokud běháte, navštivte náš velký stánek na Festivalu Obzory v 1. patře nebo běžeckou speciálku Běž.cz v centru Prahy. Vyberete si nejlepší a námi otestované běžecké vybavení

Na festivalu najdete další velmi zajímavý program cestovatelských a outdoorových přednášek, kterých je celkem 80 během celého víkendu.

POSLEDNÍ VSTUPENKY v prodeji!

Těšíme se na Vás!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: