Běžecký závod PVZP RunTour s dodržením hygienických opatření rozběhal lázeňské Karlovy Vary!

Běžecký závod PVZP RunTour s dodržením hygienických opatření rozběhal lázeňské Karlovy Vary!

Rozdělení stovek běžců do skupin po 50, oddělené starty, povinné nošení
roušek v zázemí a řada dalších hygienických opatření. To je několik
z celkového výčtu organizačních změn, ke kterým museli přistoupit pořadatelé
největšího rodinného běžeckého seriálu PVZP RunTour. I tak se jim podařilo
zachovat skvělou atmosféru a stovkám závodníků přinést radost z běhu.

Počasí sice o víkendu venkovním akcím moc nepřálo, to ale rozhodně nezastavilo běžce ani organizační tým PVZP RunTour. Ten od středy, kdy ministr zdravotnictví Roman Prymula vyhlásil nová opatření pro konání hromadných akcí, připravoval nepřetržitě scénář, aby se závod na západě Čech mohl uskutečnit. Právě lázeňské město Karlovy Vary bylo v letošní sezóně žhavou novinkou.

„Před pár lety jsme odešli z Plzně a spousta běžců volala po tom, abychom se na západ Čech vrátili. Proto jsme se spojili s magistrátem města Karlovy Vary a společně více než rok tento závod připravovali. Ráda bych moc poděkovala právě magistrátu, ale i krajské hygienické stanici a policejnímu sboru za výbornou spolupráci a koordinaci, bez které by závod v novém režimu nebylo možné uspořádat“, vysvětluje Nikola Mráčková, ředitelka závodu.

I přes nepřízeň počasí si všichni chválili krásnou trasu závodu, která vedle od zázemí u Letního kina, přes samotnou lázeňskou kolonádu, až k hotelu Thermal a zpátky klikatými uličkami Karlových Varů. Závod na 3 KM vyhrál stejně jako v Olomouci a Ostravě dvaadvacetitý běžec TJ Dukla Praha Erik Machů, z žen triumfovala teprve jedenáctiletá Jana Zdrubecká.

Závodu na 5 kilometrů se zúčastnila i nová ambasadorka PVZP RunTour modelka Nikol Švantnerová, která na závod přijela se svojí maminkou, se kterou tvořily tandem. „Byla jsem ráda, že jsem vůbec doběhla s pocitem, že to je tragédie, a nakonec jsem měla lepší čas než minule,“ dodala radostně Nikol. Tu mohou běžci potkat i za 3 týdny na závodě v Praze.

Vítězem hlavního závodu na 5 km se stali Pavel Štěpánik a Jana Smutná. 10kilometrovou trasu proběhli nejrychleji Tomáš Jaša a Simona Nekolová.

Na závodě byla dodržena všechna hygienická pravidla a celý režim závodního dne byl přizpůsoben vydaným vládním opatřením. „Už z anormálních okolností je z hygienického hlediska sportovní akce jako je naše velmi bezpečná. Běžci se pohybují na čerstvém vzduchu s minimálním vzájemným kontaktem, snad kromě pár minut na startu. Jsme naučeni, že občerstvení je připravováno tak, aby nedocházelo k jeho „kontaminaci“, zázemí jsou vždy dostatečně prostorná, aby nebyla přeplněná“, vysvětluje Jan Dvořák, ředitel organizačního výboru PVZP RunTour.

A jak to na závodě vypadalo?

Občerstvení bylo podáváno v obalech a např. ovoce v celých kusech, aby s ním bylo manipulováno co možná nejméně. Veškerý personál na občerstvovací stanici měl roušky a rukavice a běžci si občerstvení brali sami.

Medaile nebyly běžcům věšeny na krk, ale pouze podávány do ruky (v případě dětí) nebo si je běžci brali sami ze stojanu na medaile (v případě dospělých).

Po celém zázemí byl pro běžce zajištěn dostatek dezinfekce.

Všichni běžci měli v celém prostoru zázemí, i na startu a v cíli, zakrytá ústa a nos.

Prostor startu a cíle byl rozdělen několik desítek metrů od sebe tak, aby se běžci nepromíchávali. Na startu běžci startovali ve vlnách po 50 osobách.

Celý realizační tým, i fotografové a další dodavatelé, měli na sobě po celý den ochranné prostředky.

Vyhlášení vítězů proběhlo pouze individuálně, po doběhu každého závodu, s minimem přihlížejících.

I všichni partneři závodu měli na svých stáncích zajištěné hygienické podmínky tak, aby pro běžce vytvořili co nejbezpečnější podmínky.

Po celém zázemí byla umístěna navigace a informační cedule o dodržování rozestupů a povinnosti mít zakrytá ústa a nos.

I přesto si to ale běžci užili a odjížděli domů se skvělou náladou. Z reakcí na sociálních sítích je patrné, že tento běžecký závod má skvělé ohlasy a není důvod, aby tyto venkovní akce byly ještě více omezovány nebo rušeny.

„Ráda bych poděkovala všem běžcům, kteří dorazili, i těm, kteří nás na dálku podporovali. Moc si vážíme toho, jak k celé situaci přistoupili, dodržovali vládní opatření a velmi nám na závodě vycházeli vstříc z hlediska organizačních pokynů. Věřím, že si to maximálně užili, stejně tak jako celý realizační tým a jsem si jistá, že všichni budeme na tento závod ještě dlouho vzpomínat“, dodává nakonec ředitelka závodu Nikola Mráčková.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: