Čertovský ultratrail je „u čerta“ dobrý trail

Čertovský ultratrail je „u čerta“ dobrý trail

V červnu se bude konat již 7. ročník závodu Čertovskej ultratrail. Jedná se o terénní běh na 66,6 km přes hory, doly, hrady a vody tajemnou přírodou Kokořínska a Máchova kraje. Pěkná trasa, pestrý terén, důkladné značení, bohaté občerstvení a nadšení pořadatelé, kteří se o vás po čertech dobře starají po celý den, to vše je Čertovskej ultratrail, na který se závodníci rádi vrací. Registrujte se na závod nejlépe do 30.4.2023, abyste mohli získat krásné triko závodu!

Váháte, zda běžet poprvé ultra?

Zde máte skvělou příležitost si to poprvé vyzkoušet. Trasa je pečlivě označená, krajina pestrá, rozhodně se nebudete nudit a posilníte se na vyhlášených občerstovačkách, kde se o vás po čertech dobře postarají. Skvělá atmosféra závodu vás bude provázet od startu až do cíle.

Trasa přes hory a hrady po cestách i necestách

Hlavní trasa závodu má délku ďábelských 66,6 km, převýšení 1800+ metrů. Startuje se na hradě Houska, kde se nachází brána do pekel, běží se nádhernou krajinou Kokořínska, Máchova kraje a okolí Ralska, přes hrady a zříceniny Houska, Bezděz, Ralsko, Stohánek a Děvín. Cíl je v oblíbené rekreační oblasti Hamr na Jezeře. Trasa je vedena zejména po terénních cestách i necestách, nechybí zde pořádné kopce a asfalt, ten téměř nepotkáte.

Kromě běžných kategorií žen a mužů je vypsána i kategorie čertů a čertic

Na hlavní trase závodu jsou vypsané i speciální kategorie Čerti a Čertice, tito závodníci se vyznačují tím, že je na nich na první pohled patrný čertovský původ (rohy, ocas, kopyto, …). Na trase na ně čeká pár drobných zážitků navíc.

Máte možnost běžet poloviční trasu na 33,3 km nebo štafetu

Poloviční trasa na 33,3 km startuje v polovině hlavní trasy cca v době, kdy tam probíhají první závodníci dlouhé tratě a dále je shodná s její trasou. Pekelná hora Ralsko nemine ani závodníky krátké tratě! Po rovině to nebude, převýšení čekejte téměř 1000 metrů.
Ti, kteří si netroufnout běžet celých 66,6 km a mají týmového ducha, můžou běžet štafetu. Dvoučlenné štafety si rozdělí trať zhruba na půlku. Rodinná štafeta má trať rozdělenou na 35 km, 25 km a poslední 6 km úsek. Podmínkou pro přihlášení této štafety je, že alespoň jeden ze členů štafety je dítě ve věku do 15 let.

Kvalitní servis a zázemí pro závodníky

Pořadatelé se starají o závodníky po čertech dobře! Již při páteční registraci na vás bude čekat pasta party, můžete se posilnit a probrat strategii na sobotní závod. Závodníky ráno před startem odvezou autobusy z místa cíle (Hamr na Jezeře) do místa startu (hrad Houska) – cca 50 km, obdobně i závodníky na start krátké trasy. Samozřejmostí je také úschova věcí a jejich převoz ze startu do cíle. Na trase závodu bude připraveno 5 občerstvovacích stanic s dostatkem jídla i pití. V cíli pak jídlo a pití v neomezeném množství, zahrnuté v ceně startovného. Ne nadarmo se závodu říká “Gastro-trail”.

Víkend pro celou rodinu

V okolí Hamru na Jezeře, takzvané Rivieře Severu, můžete strávit s rodinou nebo přáteli celý víkend. V pátek v podvečer zajdete na pasta party a naplánujte si taktiku na závod. V sobotu si zazávodíte a v neděli můžete relaxovat na pláži nebo zvolit aktivní odpočinek v okolí. Je zde mnoho možností – cyklostezky, in-line stezky, vycházky do okolí nebo dokonce i vodní lyžování v sousední Stráži pod Ralskem.
Čertovský tým pořadatelů se těší na všechny závodníky, čerty i smrtelníky, tak se zaregistrujte a závod si po čertech dobře užijte!


Víc informací k závodu a registrace naleznete zde
Aktuality na FB
Zde si můžete přečíst zážitky Radky Churaňové z minulého ročníku, který se běžel zároveň jako mistrovství ČR v ultratrailu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: