Charitativní Mikulášský běh v Liberci 2017 se opět vydařil!

Charitativní Mikulášský běh v Liberci 2017 se opět vydařil!

Druhý ročník Mikulášského běhu v Liberci proběhl v neděli odpoledne 3. 12. 2017. Nezávodní běh pro dobrou věc odstartoval od 16 hodin od liberecké radnice. Závod byl organizován členy RunBo Teamu. Opět jsme se snažili naplnit motto závodu: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a pomoci.“

Na startu jsme tentokrát přivítali 150 běžců

Jsme velmi hrdí na to, že náš běh podpořili i významné běžecké osobnosti – Eva Vrabcová Nývltová a Vít Pavlišta. Běh byl jako vždy určen pro širokou veřejnost a všechny výkonnostní kategorie a bylo možné si kdykoliv trasu zkrátit.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Jedná se o charitativní nesoutěžní a recesistický běh v Liberci. Více informací o Mikulášském běhu najdete v termínovce.

Výtěžek ze závodu byl věnován Dětskému centru Liberec

Výtěžek v podobě „dobrovolné výše startovného“ byl opět v plné výši věnován do Dětského centra Liberec, které poskytuje komplexní zdravotně – sociální a výchovnou péči dětem od narození do tří let věku. V letošním ročníku se nám podařilo předat 19.477 Kč. Celkem se za tři běhy již podařilo získat pro toto centrum téměř 50.000 Kč. Celkem se díky Mikuláškému a Velkonočnímu běhu v Liberci již podařilo vybrat více než 70.000 Kč. Za což velmi děkujeme.

Náš závod nám tentokrát pomohli slavnostně odstartovat naši významní hosté Eva Vrabcová Nývltová a Vít Pavlišta. Kteří si pak po boku ostatních běžců celou trasu zaběhli. Mnoha lidem se splnil tak velký sen, běžet po boku takto významných osobností. Eva samozřejmě nezapomněla ani nasvou milovanou psí parťačku Bellču. O rozcvičku běžců před závodem se pak postarali trenéři z Healthy life – Kidokai Running Liberecko Veronika Vzoreková a Vít Jánov.

Mikulášského běhu se účastnila řada nadšených jednotlivců i sportovních skupin a to nejen z Liberce

Jsme velmi rádi, že se podařilo propojit řadu lidí s několika cíli a to byl pohyb či běh a navíc finanční podpora, tam kde je to třeba a to i v mrazivém čase adventním. Jsme rádi, že více než stopadesát běžců si našlo čas a vyběhlo do libereckých ulic a ještě při tom pomohla těm, co to potřebují. Na start se postavili nejen trénovaní běžci, běžci s pejsky (canicross), ale i rodiče s dětmi nebo i kočárky. Je vidět, že závod je určen opravdu každému.

Po doběhu proběhlo v zasedací místnosti liberecké radnice losování více než 100 cen z Tomboly, kterou podpořila řada firem a osob z Liberce i Jablonecka. Také běžci měli unikátní možnost položit dotaz Evě i Vítkovi a zeptat se tak na to, co je zajímá ze zákusilí závodů, tréninku či stravování.

Velmi děkujeme všem našim partnerům, kteří nás podpořili a bez kterých bychom nemohli pořádatakci, ze které jde 100 % z celkové vybrané sumy ze startovného na určený subjekt. Protože se naše běhy stali tradicí, již nyní začínáme plánovat další ročník Velikonočního běhu v Liberci 2018, který se uskuteční 1. dubna opět před libereckou radnicí. Jehož součástí budou opět velmi oblíbené dětské závody.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: