Co by měly splňovat dámské legíny na běhání?

Co by měly splňovat dámské legíny na běhání?

Podle čeho se řídit při výběru dámských legín, abyste se v nich cítila dobře při běžeckém tréninku i maratonu? Zaměřte se na jejich zpracování, materiál a délku, stejně jako na provedení švů, zipů nebo kapes.

Kvalita a zpracování legín

Dámské legíny na běhání by neměly být ani příliš těsné, ani příliš volné. Zda vám vyhovují, poznáte nejlépe tak, že si je vyzkoušíte a pořádně je otestujete. Zkontrolujte si, zda vám dobře sedí, při pohybu drží na svém místě, nikde vás netlačí ani neškrábou.
Pozornost věnujte také provedení švů a zipů. U švů si pohlídejte, aby byly ploché a hlavně pružné, jinak vám budou při běhu způsobovat bolestivé oděrky. U zipů se zaměřte na jejich umístění – například zip v oblasti achilovky dokáže běhání proměnit v noční můru.

Tip: Věděla jste, že při nákupu zboží přes e-shop máte podle občanského zákoníku právo zakoupené zboží bez udání důvodu do 14 dnů vrátit? Využijte toho a prohlédněte si širokou nabídku sportovních legín na Heurece.

Chtějte funkční materiál

Jakékoliv sportovní oblečení by mělo být vyrobeno z funkčního materiálu, který efektivně odvádí pot a rychle schne. To zaručí, že budete v suchu a teple po celou dobu běhu i po něm. Nejčastěji se potkáte s kombinací polyesteru a elastanu, která běžeckým kalhotám propůjčuje nejen prodyšnost a schopnost odvádět pot, ale i tvarovou stálost.

Jakou zvolit délku legín?

Délka běžeckých kalhot se bude odvíjet od aktuálního počasí. Zatímco v letních měsících můžete vyběhnout v tříčtvrtečních legínách nebo běžeckých šortkách, jakmile se ochladí, uvítáte dlouhé legíny, díky kterým budete mít v teple i lýtkové svaly a achilovku. Ve zvlášť mrazivém počasí se pak vyplatí vrstvit, případně investovat do zateplených legín.

Myslete na detaily

Jestliže běháte spíše kratší trasy, oceníte legíny s kapsou, do které se vejdou klíče nebo mobil. Pouze si zkontrolujte, zda není kapsa příliš malá, nebo naopak velká, aby vám při běhu nepřekážela.
Určitě se nebraňte pořízení legín s reflexními prvky. Díky nim budete vidět doslova za každého počasí a v každé denní době. Zvlášť pokud jste zvyklá běhat brzy ráno nebo večer, může se vám tato vychytávka hodit.

Jak pečovat o sportovní legíny

Mějte na paměti, že oděvy z funkčního materiálu vyžadují trochu jinou údržbu než vaše běžné oblečení. Dámské legíny proto perte na kratší program určený na jemnější tkaniny, a to při teplotě do 40 °C. Používejte šetrný prací gel, ideálně ten na sportovní oblečení, a naopak zcela zapomeňte na aviváž, která sportovní oblečení zbavuje jeho funkčních vlastností.

Tip: Pokud si nejste jista, jak při údržbě legín postupovat, řiďte se informacemi na jejich štítku. Ten vám napoví, jaký prací program použít, při jaké teplotě legíny prát a zda je následně můžete vložit do sušičky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: