COMPRESSPORT JEŠTĚD SkyRace® 2018: Prosluněnému 3. ročníku kralovali Fejfar a Krchová

COMPRESSPORT JEŠTĚD SkyRace® 2018: Prosluněnému 3. ročníku kralovali Fejfar a Krchová

Netradičně teplý a slunečný den uvítal v sobotu 14. 4. 2018 na 500 nadšených horských běžců v areálu pod Ještědem, aby bojovali na 3. ročníku COMPRESSPORT JEŠTĚD SkyRace®, které se chlubí již druhým rokem přívlastkem MČR v SkyRace®.

COMPRESSPORT JEŠTĚD SkyRace® je již pátým horským závodem Ještěd SkyRace®, který se běhá na Ještědském hřebeni. Má letní a zimní verzi, kdy letní verze, pořádaná v půli dubna, je zároveň mistrovstvím republiky ve SkyRace® Hlavním závodem byla královská trasa COMPRESSPORT JEŠTĚD SkyRace®s parametry 24,5 km/1600m+ a letošní novinka – poloviční trasa COMPRESSPORT JEŠTĚD Trail s parametry 12 km/850m+.

Podívejte se na další fotografie ze závodu…

Na start se postavila téměř kompletní skyrunningová reprezentace

Na startu se kromě velké skupiny hobby běžců postavila i takřka kompletní skyrunningová reprezentace a širší špička elitních českých horských běžců. Jména jako Ondřej Fejfar, Milan Janata, Marek Causidis, Jiří Petr, Pavel Brýdl, Tomáš Buryška, Jan Mrázek, Oldřich Kokošek, Tomáš Křivohlávek, Pavel Štryncl a mnozí další hovoří za vše. I startovní pole žen čítalo zvučná jména českého skyrunningu. Namátkou Zuzana Krchová, Anka Straková, Kateřina Matrasová, Zuzana Urbancová, Petra Ševčíková, Jana Adamcová a další velmi kvalitní ženské závodnice.

Jedná se o skyrunningov závod, který zahrnuje to nejlepší z ještědského hřebenu. Více informací o Compressport Ještěd SkyRace najdete v termínovce.

Kvalita závodního pole byla znát na tempu čela závodu ihned od startu

I přes těžké dubnové podmínky (místy stále ještě ležel sníh, bahno, kluzké kameny, náročný technický terén) šel trochu překvapivě hned v prvním kopci do čela Milan Janata a nezdálo se, že by to byl od něho pouze výstřel do tmy. Naopak se v čele závodu udržel bezmála do poloviny závodu, kde ho doběhl jeho tréninkový parťák Ondřej Fejfar a převzal otěže velmi rychle rozběhnutého závodu.

Na prvním výstupu na vrchol Ještědu měl už několikaminutový náskok. Ten si nakonec udržel až do cíle a cílovou pásku protnul v senzačním čase a jen o 16 vteřin nepokořil dvouhodinovou hranici. O pár minut za ním mohutně zafinišoval druhý Milan Janata a s lehkým odstupem i třetí muž závodu Marek Causidis.

V ženském poli to bylo tentokrát o trochu jasnější

Zuzana Krchová neponechala nic náhodě a ihned od startu si šla svůj závod „start-cíl“. Od začátku diktovala tempo a postupně navyšovala náskok na druhou ženu Anku Strakovou (které přeci jenom sedí lépe ultra vzdálenosti) a doběhla si v čase 2:33 pro titul mistryně ČR pro rok 2018. Anka Straková mohutně stahovala Zuzčin náskok, ale stačilo ji to tentokrát na druhé místo s odstupem pouhých dvou minut. O pět minut později proběhla cílem třetí žena dne Petra Ševčíková.

Letošní novinkou byla i kratší trať COMPRESSPORT JEŠTĚD Trail

Závodníci se kromě královské trati nově postavili i na trať COMPRESSPORT JEŠTĚD Trail, která nalákala takřka 120 běžců, kteří si chtěli zkusit, jaké to je běhat v horách v náročném terénu. I zde se běželo velmi svižně a vítězi se stali Vladislav Dufka, a i s tržnou ránou v obličeji euforicky finišující Iveta Fořtová.

I na ostatních běžcích, kteří pokořili celou trať svých závodů bylo patrno, že tento závod nebyla žádná procházka růžovým sadem a všichni šli na hranu svých možností. Ostatně pár odřenin a trochu krve na zašpiněném oblečení jen dodalo punc pravému horskému běhu!

Celý den doprovázela závod kromě horského běhání i hudba, aktivity pro děti, testování běžeckého vybavení, široká nabídka jídla i pro vegetariány a vegany adalší zajímavosti pro celé rodiny.

Výsledky Compressport Ještěd SkyRace:

Muži

1. Onřej Fejfar (Inov-8 Team/TJ Spartak Vrchlabí) – 02:00:16

2. Milan Janata (Salming/Run4Fun) – 02:03:04

3. Marek Causidis (Buff/Salomon Team) – 02:08:00

Ženy

1. Zuzana Krchová (Czech Skyrunning Team/Fyziokinesis) – 02:33:25

2. Anna Straková (Czech Skyrunning Team) – 02:35:34

3. Petra Ševčíková (X-Trail Orlová) – 02:40:22

Výsledky Compressport Ještěd Trail:

Muži

1. Vladislav Dufka (Červený Kostelec) – 01:12:56

2. Zbyšek Lhota (ELEVEN RUN TEAM) – 01:13:16

3. Roman Koravský (ELEVEN RUN TEAM) – 01:13:48

Ženy

1. Iveta Fořtová (ELEVEN RUN TEAM) – 01:24:16

2. Monika Pokorná (Žďárští sokoli) – 01:27:27

3. Monika Kapletová (Rohozec Amulet) – 01:32:33

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: