Destinace pro dovolenou, kde si skvěle zaběháte

Destinace pro dovolenou, kde si skvěle zaběháte

Pokud jste nadšenec do běhání, víte dobře, že každý výlet či dovolená znamená změnit vaše běžecké návyky. Co dělat, aby se během prázdnin nepřerušil výcvik? Ve kterých destinacích můžete spojit běh a prohlídku památek? Poradíme vám.

Běh za průvodcem

Móda poznávání památek při běhu přišla do Evropy ze Spojených států. V roce 2005 chtěl vášnivý běžec Michael Gazaleh, který žije v New Yorku, ukázat město svému hostitelskému příteli. Místo chůze však navrhl běh. Byl to tedy jen krok k vytvoření prosperujícího podniku zvaného City Running Tours, tj.běh městem s průvodcem. Do nabídky bylo rychle zahrnuto mnoho dalších měst v USA. Ať už vyrazíte prohlížet krásy států USA nebo po Evropě, nezapomeňte si vybrat nejlepší cestovní pojištění.

Místo chůze běžte

Vhodné běžecké a vyhlídkové trasy najdete ve všech koutech Evropy. Najdete nejrůznější průvodce, aplikace GPS, webové stránky a fóra, která vám pomohou. Je důležité rozdělit trasy na úseky určité délky a přizpůsobit vyhlídkový plán vašim fyzickým a běžeckým schopnostem.Velká evropská města jsou skvělá pro jogging. Mnoho evropských hlavních měst a velkých měst se nachází podél řek a jejich bulváry jsou obvykle milovaným cílem joggingu. Tak je tomu například v Římě, Paříži, Londýně nebo Budapešti. Kromě toho se prohlídka památek a zařízení, které lákají turisty, obvykle protáhne při běhu na několik kilometrů.

Běžec na cestách

Několik týdnů před odletem na plánovanou dovolenou se připravte a začněte, pokud jste tak ještě neučinili, intenzivní kondiční trénink. Jinak po prvním dni prohlídky propadnete bolavým svalům. Zkontrolujte, jaké teploty jsou v místě vaší cesty a přizpůsobte plány svým schopnostem a klimatu. Také se hodí nahlédnout do svého šatníku. Pro každý případ si vždy zabalte pláštěnku, mikinu a nákrčníky, který vám v případě potřeby poslouží jako šála nebo čepice. Vezměte si rozhodně pohodlné a známé boty. Nezapomeňte na čepici, sluneční brýle a opalovací krém.

Když plánujete prozkoumat město podle svého výběru v pohodlném sportovním oblečení, nezapomeňte, že existují místa, kam takové oblečení nesedí. Pokud máte v úmyslu navštívit oficiální vládní budovy, muzea nebo umělecké galerie, ujistěte se, že máte vždy při sobě oblečení, ve kterém můžete do dané budovy vstoupit.

V kterých destinacích si můžete zaběhat?

  • Chorvatsko

Pokud plánujete dovolenou před sezónou, zvažte běh v Chorvatsku. Každý rok se tam na konci dubna koná událost Paklenica Trail International. Můžete si vybrat z několika vzdáleností: Pjeskarica 17 km, Paklina 24 km a Tri Kanjona 42 km – všechny trasy se nacházejí v nádherném národním parku. Je to horský běh, takže musíte být dokonale připraveni.

  • Maraton v Římě

Pokud se rozhodnete prozkoumat Věčné město při běhu, vydejte se tam během stále populárnějšího maratonu. V dubnu se vždy koná Maratona della Citta di Roma, která obvykle shromažďuje okolo 15 000 účastníků. Účastnit se můžete i amatérského běhu „Roma fun“.

  • Běžte na sever

Nebo chcete snad rychlý výlet do Švédska? Můžete se zúčastnit nejrůznějších běžeckých akcí i tam nebo si dopřát výhled na nádhernou švédskou krajinu na některé z běžeckých stezek. Na konci dubna se obvykle koná zajímavý běh v Bergenu, u brány k fjordům. Jedná se o městský maraton Fjordkraft Bergen, který se běží po městě. Můžete si vybrat z maratonu, půlmaratonu a 5 km běhů.

  • Dovolená ve Španělsku

Na Costa del Sol si můžete plánovat skvělé běžecké tratě. Vyberte si kratší nebo delší, podle svých možností, například obdivujte krásné pláže na trase Muelle Uno – Malagueta – Baños del Carmen – Malaga.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: