Díky chytrým hodinkám na sport začátečníci vytrvají a sportovci se překonají

Díky chytrým hodinkám na sport začátečníci vytrvají a sportovci se překonají

Chytré hodinky, které vám budou měřit sportovní aktivity i zdraví, jsou skvělou volbou nejenom pro sportovní nadšence, ale i pro ty, kteří s fyzickou aktivitou teprve začínají nebo chtějí shodit nějaké to kilo. Proč byste je měli začít používat?

Zlepšete svou fyzičku, shoďte pár kilogramů a zpevněte postavu

Řadíte se mezi nováčky, kteří by chtěli začít víc sportovat? Máte za cíl shodit přebytečná kila nebo si zvýšit fyzičku? Právě chytré hodinky vám s tím pomohou a začátečníky skvěle namotivují k pravidelné aktivitě. Po jejich spárování s chytrým telefonem získáte velmi detailní přehled o nachozených kilometrech, spálených kaloriích, době strávené kardiocvičením i o své fyzické zdatnosti (např. hodnota VO2 max na hodinkách Garmin). Svoje výsledky můžete sdílet s dalšími sledujícími, a tak se společně vyhecovat k pravidelné fyzické aktivitě. Sami si nastavíte denní cíle vystoupaných pater nebo kroků a hned uvidíte, zda jste limit splnili, nebo je třeba ještě zabrat.

Buďte v tréninku ještě efektivnější, chytré hodinky vám poradí

Zkušení sportovci si mohou nastavit vlastní tréninkový plán. Pomocí hodinek si pohlídáte pitný režim, spálené kalorie, zaznamenáte fyzickou aktivitu od cvičení po běh, ale především vám některé modely dokážou poradit, zda je čas na regeneraci nebo trénink. Díky komplexním údajům o spánku, o energetických rezervách těla (tzv. body battery), úrovni stresu, okysličení krve a dalším informacím řídíte svůj trénink mnohem efektivněji. Na tréninky už nemusíte nosit těžký telefon, postačí lehké hodinky na zápěstí.

Stane se vám nehoda? Hodinky vás mohou zachránit

V roce 2022 byly podle alaTestu za nejlepší chytré hodinky zvoleny Apple Watch Series 7, Samsung Galaxy Watch 4 a Garmin Venu 2. Například hodinky značky Garmin vás překvapí celou řadou skvělých funkcí. Přímo na hodinkách si přehrajete instruktážní animaci pro jógu, pilates nebo kardiocvičení. Budete mít přehled o počasí, při cvičení si poslechnete oblíbenou hudbu přímo z hodinek. Velmi užitečnou funkcí je i detekce nehody. Díky vestavěnému akcelerometru hodinky poznají, že jste spadli z kola, a odešlou souřadnice vaší polohy na vámi přednastavené nouzové číslo jako SMS. Mohou vám tak doslova zachránit krk.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: